پل آلما

یکی از پل هایی که بر روی رودخانه سن ساخته شده "پل آلما" نام دارد. این پل تاریخی برای ارج نهادن به مقام "نبر آلما" که در جنگ با روسیه موفق شد با همراهی انگلیس پیروز شود، ساخته شد.

 

 

ساخت این پل از سال 1854 آغاز شد و در سال 1856 توسط ناپلئون سوم افتتاح گشت. بر روی این پل 4 مجسمه زیبا قرار داشت که هنر دستِ "اگوست ارنائود" بود. مهم ترین مجسمه ای که در پایه این پل قرار گرفته، مجسمه سرباز است که برای سنجیدن مقدار آب و شرایط بحران از آن استفاده می شد؛ به گونه ای که اگر آب تا چکمه های آن می بود وضعیت عادی و نرمال بوده ولی اگر آب به زانوهای مجسمه می رسید وضعیت نزدیک به اضطرار بود و باید دریچه های سد بسته می شد. در سیلی که در سال 1910 رخ داده بود، آب به شانه های این مجسمه رسده بود.

 

 

این پل قوسی شکل در طول سال هایی که مورد استفاده قرار گرفته بود، کمیآسیب هایی دیده بود، همچنین طول پل برای عبور اتومبیل ها کافی نبود از همین رو در طول سال های 1970 تا 1974 پل را بازسازی کردند. بعد از انجام شدن بازسازی ها تنها مجسمه Zouave یا مجسمه سرباز باقی ماند. طول پل آلما 153 متر و عرض آن 42 متر می باشد.

 

 

خوب است بدانید که محل فوت پرنس دیانا، تونل آلما می باشد که در انتهای این پل واقع شده است. او به همراه نامزدش در یک حادثه شدید رانندگی فوت شدند.

آن دسته از گردشگران تور پاریس که قصد دارند از این پل زیبا و تاریخی که از جاهای دیدنی پاریس می باشد دیدن کنند، می توانند از ایستگاه مترو alma Marceau بهره ببرند و خود را به این مکان برسانند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز پل آلما
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
sana123 sana 4 تیر 1398
1
چه جالب من نمیدونستم که پرنس دیانا اینجا فوت کرده بود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری