خیابان ریوولی

یکی از خیابان های مهم پاریس که مورد توجه توریست های زیادی قرار دارد "خیابان ریوولی" می باشد. این خیابانِ زیبا شرق و غرب شهر پاریس را به یکدیگر متصل می کند و از این جهت نقش به سزایی در مسیرهای درون شهری دارد و اغلب مکانی پررفت و آمد می باشد. خیابان ریوولی در قلب شهر پاریس واقع شده و به موازات رودخانه سن امتداد دارد.

 

 

بسیاری از جاهای دیدنی پاریس نظیر: میدان کنکورد، کاخ سلطنتی، باغ تویلری و موزه لوور در این خیابان قرار دارد.

این خیابان دارای معماری نئوکلاسیک بوده و ساختمان های موجود در آن از سبکی واحد پیروی کرده اند؛ به گونه ای که تمامی این ساختمان ها 3 طبقه هستند که این طبقات بر روی یک طبقه همکف طراحی شده اند و نمای آن ها از سنگ می باشد. طبقات اول این ساختمان ها مزین به قرنیزهای هستند که در بالای قرنیزهای نرده های آهنی قرار گرفته است. طبقات دوم ارتفاع کم تری نسبت به طبقه اول دارند.

 

 

*تاریخچه

در سال 1801 ناپلئون دستور به ساخت یک خیابان داد که شرق و غرب پاریس را به یکدیگر متصل کند. از آن جایی که ناپلئون توانسته بود در جنگِ لیوولی که بین فرانسه و ایتالیا رخ داده بود پیروز شود، نام خیابان را لیوولی نهادند. در سال 1804 برای آماده سازی این خیابان به منظور برگزاری جشن های تاجگذاری، خیابان را سنگفرش کردند و ساختمان های موجود در آن را نیز زیباسازی نمودند تا فضایی شیک را برای این جشن بزرگ مهیا سازند.

بعد از یکسان سازی هایی که بر روی ساختمان های موجود در این خیابان صورت گرفت، ناپلئون دستور داد هیچ مغازه قصابی اجازه فعالیت در این خیابان را پیدا نکند و سایر مغازه ها و فروشگاه ها هم تابلویی بر روی طاق ساختمان ها نصب نکنند. وضع کردن این قوانین سخت سبب شده بود که مردم اشتیاقی برای فعالیت در این مکان نشان ندهند؛ اما در پیِ حکمی که ناپلئون مبنی بر "معاف 20 ساله از پرداخت مالیات فروشگاه های خیابان لیوولی" صادر کرد، بسیاری از صنعتگران رغبت پیدا کردند که در این مکان فعالیت کنند.

 

 

بعد از دوران ناپلئون این خیابان امتداد بیشتری پیدا کرد و تا محدوده ساختمان شهرداری هتل دو ویل ادامه پیدا کرد. بعدها در زمان ناپلئون سوم این خیابان تا ایستگاه مترو سنت پائول امتداد یافت و به شکل امروزی خود درآمد.

از آن پس این خیابان به محلی برای گشت و گذار و تفرج تبدیل شد.

 

 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز خیابان ریوولی
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری