دره هفت حوض

اگر در سفر به مشهد قصد دارید از شلوغی شهر دور شده و به مکانی سرسبز و آرامش بخش بروید، دره هفت حوض می تواند یکی از انتخاب های مناسب باشد. دره هفت حوض در واقع آرام ترین مکانی در مشهد است که می توان زمان های دلنشینی را در آن سپری کرد.
دره هفت حوض در کوه خلج قرار دارد. کوه خلج در قسمت جنوب شرقی مشهد قرار داشته و بطور تقریبی 7 کیلومتر تا شهر فاصله دارد. گردشگران تور مشهد جهت بازدید از دره هفت حوض می بایست با استفاده از وسایل نقلیه تا انتهای مسیر مشخص شده (انتهای شهرک سیدی) رفته و سپس باقی مسیر را به صورت پیاده طی کنند. لازم به ذکر است مسیری که به صورت پیاده می بایست طی کرد و تا حدودی شبیه به کوهنوردی است 2 کیلومتر می باشد.اما پس از طی کردن مسیر پیاده روی، به یکی از نقاط سرسبز و آرام مشهد می رسیم. در این قسمت رودخانه ای جاری است که از دامنه های بینالود سرچشمه گرفته. این رودخانه در مسیر خود به دره هفت حوض می رسد بخاطر فرسایش ها و پدیده های طبیعی، با هفت حوض روبرو می شود که برخی از آن ها کوچک و برخی از آنها بزرگ هستند. رودخانه پس از طی کردن این هفت حوض، به حوضی بزرگتر رسیده و مسیر خود را ادامه می دهد.
اما دره هفت حوض تنها به هفت عدد حوض کوچک و بزرگ که در مسیر آب قرار دارد ختم نمی شود. در این منطقه به دلیل اینکه در دل کوه قرار دارد، سکوت بسیار زیبایی حکم فرما است. در صورتیکه هیچ صدای مزاحمی تولید نشود، تنها صدای جاری شدن آب و ریختن آن در حوض ها به همرا صدای پرندگانی که گذرشان از این منطقه است به گوش می رسد. لذا همانطور که گفته شد، دره هفت حوض یکی از بهترین مکان های مشهد برای تجربه آرامش و سکوتی دلنشین است.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به دره هفت حوض
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور مشهد 4 بهمن 98
3 شب
آسمان
معراج گشت
4 بهمن - 7 بهمن

تور مشهد زمینی 4 بهمن 98
2 شب
قطار 6 تخته لوکس
معراج گشت
4 بهمن - 7 بهمن

تور مشهد زمینی 4 بهمن 98
3 شب
قطار 6 تخته لوکس
معراج گشت
4 بهمن - 8 بهمن

تور ترکیبی مشهد 11 بهمن 98
3 شب
کاسپین
همیشه سفر
11 بهمن - 14 بهمن

تور مشهد 4 بهمن 98
2 شب
کاسپین
وقت سفر
4 بهمن - 6 بهمن

تور مشهد 4 بهمن 98
2 شب
آسمان
ندا پرواز
4 بهمن - 6 بهمن

تور مشهد بهمن 98
2 شب
کاسپین
پرواز ایرانیان
5 بهمن - 9 بهمن

تور ترکیبی مشهد 4 بهمن 98
3 شب
زاگرس
معراج گشت
4 بهمن - 7 بهمن

تور زمینی مشهد دی و بهمن 98
2 شب
قطار رجا
پرواز ایرانیان
3 بهمن - 15 بهمن

تور مشهد 4 بهمن 98
3 شب
کاسپین
دانیار سفر پارسیان
4 بهمن - 7 بهمن