دره هفت حوض

📅 بروزرسانی : 1398/03/13 بازدید : 1409
اگر در سفر به مشهد قصد دارید از شلوغی شهر دور شده و به مکانی سرسبز و آرامش بخش بروید، دره هفت حوض می تواند یکی از انتخاب های مناسب باشد. دره هفت حوض در واقع آرام ترین مکانی در مشهد است که می توان زمان های دلنشینی را در آن سپری کرد.
دره هفت حوض در کوه خلج قرار دارد. کوه خلج در قسمت جنوب شرقی مشهد قرار داشته و بطور تقریبی 7 کیلومتر تا شهر فاصله دارد. گردشگران تور مشهد جهت بازدید از دره هفت حوض می بایست با استفاده از وسایل نقلیه تا انتهای مسیر مشخص شده (انتهای شهرک سیدی) رفته و سپس باقی مسیر را به صورت پیاده طی کنند. لازم به ذکر است مسیری که به صورت پیاده می بایست طی کرد و تا حدودی شبیه به کوهنوردی است 2 کیلومتر می باشد.اما پس از طی کردن مسیر پیاده روی، به یکی از نقاط سرسبز و آرام مشهد می رسیم. در این قسمت رودخانه ای جاری است که از دامنه های بینالود سرچشمه گرفته. این رودخانه در مسیر خود به دره هفت حوض می رسد بخاطر فرسایش ها و پدیده های طبیعی، با هفت حوض روبرو می شود که برخی از آن ها کوچک و برخی از آنها بزرگ هستند. رودخانه پس از طی کردن این هفت حوض، به حوضی بزرگتر رسیده و مسیر خود را ادامه می دهد.
اما دره هفت حوض تنها به هفت عدد حوض کوچک و بزرگ که در مسیر آب قرار دارد ختم نمی شود. در این منطقه به دلیل اینکه در دل کوه قرار دارد، سکوت بسیار زیبایی حکم فرما است. در صورتیکه هیچ صدای مزاحمی تولید نشود، تنها صدای جاری شدن آب و ریختن آن در حوض ها به همرا صدای پرندگانی که گذرشان از این منطقه است به گوش می رسد. لذا همانطور که گفته شد، دره هفت حوض یکی از بهترین مکان های مشهد برای تجربه آرامش و سکوتی دلنشین است.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/24813-%D8%AF%D8%B1%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA-%D8%AD%D9%88%D8%B6

امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به دره هفت حوض