آدرس معبد بودا بزرگ پوکت

معبد ها یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری موجود در کشور تایلند می باشند، سالانه افراد بسیاری از سر تا سر جهان برای بازدید از معابد موجود در این کشور، تور تایلند را در برنامه سفر خود قرار می دهند. یکی از معبد های محبوب واقع در شهر پوکت، معبد بودا بزرگ می باشد. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داری اطلاعاتی در رابطه با آدرس معبد بودا بزرگ پوکت در اختیار شما قرار دهیم.آدرس معبد بودا بزرگ پوکت:
معبد بودا بزرگ پوکت در بخش شمال غربی بندر چالونگ بر روی تپه ای به نام نکرد قرار گرفته است، این مجسمه از تمام نقاط این شهر قابل مشاهده می باشد. گردشگران تور پوکت جالب است بدانند که این مجسمه غول پیکر ارتفاعی در حدود 45 متر داشته و عرض آن به 25 متر می رسد، وزن این مجسمه بیش از 130 تن بوده و سفید رنگ می باشد.
ساخت مجسمه بودا بزرگ در سال 2006 میلادی در این مکان آغاز گشت و در سال 2007 میلادی تا ارتفاع 12 متری آن ساخته شد. در سال 2009 میلادی ساخت مجسمه پایان یافت و در طول سال های 2009 تا 2011 میلادی جزئیات آن تکمیل گشت و در همان سال 2011 میلادی افتتاح شد.
گردشگران تور پوکت باید بدانند که ساخت این مجسمه هزینه ای بیش از 100 میلیون بات داشته است، از دلایل ساخت این مجسمه می توان به علاقمند کردن جوانان به دین اشاره کرد. گردشگران لازم است بدانند که مجسمه های بودا برای مردمان کشور تایلند بسیار قابل احترام می باشد.معبد بودا بزرگ دارای بخش های مختلفی می باشد که در این بخش از مقاله آدرس معبد بودا بزرگ پوکت به آن ها اشاره خواهیم کرد:
- پلکان: پلکان این معبد درست در رو به روی مجسمه بودا بزرگ قرار گرفته است. گردشگران لازم است بدانند جنس این پلکه ها از سنگ مرمر می باشد.
- محوطه اطراف مجسمه: محوطه اطراف این مجسمه مساحتی در حدود 2500 متر مربع دارد، در این بخش مجسمه های کوچک بسیاری وجود دارد که هر کدام نمایانگر داستان های مختلف بودایی می باشد. معروف ترین مجسمه موجود در این بخش مسجمه بودا طلایی است.- نمایشگاه: در زیر مجسمه بزرگ بودا نمایشگاهی وجود دارد. گردشگران تور تایلند می توانند در این نمایشگاه عکس ها و مجسمه های افراد مهم دین بودایی را مشاهده کنند. همچنین در این بخش فروشگاهی وجود دارد که اجناسی مانند مجسمه های کوچک بودایی، عود و شمع را عرضه می کند.
- بخش بازدید از مجسمه: گردشگران تور لحظه آخری برای رسیدن به این بخش لازم است از پله های موجود در نمایشگاه معبد بالا بروند تا به بخش View Point برسند. عظمت این برج در این بخش کاملا قابل مشاهده است.
در اطراف این معبد جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری وجود دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. از میان جاذبه های موجود می توان به طبیعت اطراف، پیاده روی، موتور سواری، تماشای غروب آفتاب از بالای تپه، مدیتیشن و عکاسی اشاره کرد.گردشگران تور پوکت لازم است بدانند که بهترین زمان بازدید از این معبد ماه های آبان تا بهمن می باشد، زیرا در طول این ماه های آب و هوای این منطقه مناسب می باشد.
امکانات رفاهی موجود در اطراف مجسمه بودا بزرگ عبارت اند از: رستوران، آلاچیق، فروشگاه و نیمکت.
آدرس معبد بودا بزرگ پوکت: تایلند، پوکت، شهرستان مینگ، منطقه کارون، مجسمه بودای بزرگ
دسترسی: گردشگران با اطلاع از آدرس معبد بودا بزرگ پوکت می توانند توسط وسایل حمل و نقل عمومی به این معبد مراجعه کنند.
ساعت بازدید: گردشگران می توانند از ساعت 8 صبح تا ساعت 7 بعد از ظهر از این معبد بازدید کنند.
قیمت بلیط معبد بودا بزرگ: ورود و بازدید از این معبد رایگان است.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما