مدرسه العطارین

فاس نام یکی از شهر های توریستی کشور مراکش می باشد که این مقاله به معرفی این یکی از جاذبه های این شهر یعنی مدرسه العطارین اختصاص دارد اگر قصد سفر با تور فاس را دارید در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا مدرسه العطارین را به شما معرفی کنیم.
مدرسه العطارین در دوره مرینیان و به دستور سلطان دوم عثمانی یعنی ابو سعید ساخته شده است و امروزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر فاس شناخته می شود.
خوب است بدانید که مدرسه العطارین در نزدیکی دانشگاه قرویین واقع شده است و دسترسی به آن برای گردشگران شهر فاس بسیار آسان می باشد، همچنین توجه داشته باشید که این مدرسه فاصله چندانی با بازار العطارین ندارد و گردشگران می توانند به سادگی خود را به این بازار رسانده و از فروشگاه های موجود در آن انواع ادویه های مرغوب را خریداری کنند.

بازدید از مدرسه العطارین می توانید اطلاعات بسیاری در رابطه با سبک معماری و تاریخچه دوره مرینیان در اختیار گردشگران تور فاس قرار دهد.
جالب است بدانید که دانشگاه قرویین که در نزدیکی مدرسه العطارین قرار دارد قدیمی ترین دانشگاه دنیا می باشد که بازدید از آن را نیز به گردشگران تور فاس پیشنهاد می کنیم.
وجود طاق ها و ستون های متعدد و حوض های فواره ای به زیبایی های این مدرسه افزوده اند و نشان از تلفیق معماری اسلامی و مراکشی دارند، این بنا از نظر شیوه ساخت و زیبایی بسیار حائز اهمیت می باشد و به همین جهت اغلب گردشگران تور فاس به بازدید از این مدرسه می روند.
توجه داشته باشید که این مدرسه در گذشته محل تدریس علوم مختلف بوده است اما امروزه تنها یک جاذبه گردشگری است و فعالیت آموزشی در آن صورت نمی گیرد.
امید داریم اطلاعات موجود در این نوشته برای گردشگرانی که با تور فاس سفر می کنند مفید و کاربردی باشد.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر