مدرسه العطارین

فاس نام یکی از شهر های توریستی کشور مراکش می باشد که این مقاله به معرفی این یکی از جاذبه های این شهر یعنی مدرسه العطارین اختصاص دارد اگر قصد سفر با تور فاس را دارید در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا مدرسه العطارین را به شما معرفی کنیم.
مدرسه العطارین در دوره مرینیان و به دستور سلطان دوم عثمانی یعنی ابو سعید ساخته شده است و امروزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر فاس شناخته می شود.
خوب است بدانید که مدرسه العطارین در نزدیکی دانشگاه قرویین واقع شده است و دسترسی به آن برای گردشگران شهر فاس بسیار آسان می باشد، همچنین توجه داشته باشید که این مدرسه فاصله چندانی با بازار العطارین ندارد و گردشگران می توانند به سادگی خود را به این بازار رسانده و از فروشگاه های موجود در آن انواع ادویه های مرغوب را خریداری کنند.

بازدید از مدرسه العطارین می توانید اطلاعات بسیاری در رابطه با سبک معماری و تاریخچه دوره مرینیان در اختیار گردشگران تور فاس قرار دهد.
جالب است بدانید که دانشگاه قرویین که در نزدیکی مدرسه العطارین قرار دارد قدیمی ترین دانشگاه دنیا می باشد که بازدید از آن را نیز به گردشگران تور فاس پیشنهاد می کنیم.
وجود طاق ها و ستون های متعدد و حوض های فواره ای به زیبایی های این مدرسه افزوده اند و نشان از تلفیق معماری اسلامی و مراکشی دارند، این بنا از نظر شیوه ساخت و زیبایی بسیار حائز اهمیت می باشد و به همین جهت اغلب گردشگران تور فاس به بازدید از این مدرسه می روند.
توجه داشته باشید که این مدرسه در گذشته محل تدریس علوم مختلف بوده است اما امروزه تنها یک جاذبه گردشگری است و فعالیت آموزشی در آن صورت نمی گیرد.
امید داریم اطلاعات موجود در این نوشته برای گردشگرانی که با تور فاس سفر می کنند مفید و کاربردی باشد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز مدرسه العطارین
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری