موزه آپارتاید

شهر ژوهانسبورگ واقع در کشور آفریقای جنوبی، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در این کشور می باشد. این شهر در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است، همین امر سبب شده سالانه گردشگران بسیاری برای تفریح و بازدید از این شهر، تور ژوهانسبورگ را در برنامه سفر خود قرار دهند. در این شهر جاذبه های گردشگری بسیاری وجود دارد، یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی این شهر موزه آپارتاید می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی موزه آپارتاید در ژوهانسبورگ بپردازیم.
موزه آپارتاید در منطقه Northern Parkway در شهر ژوهانسبورگ واقع شده است. در این موزه آثار مختلفی وجود دارد که پیروزی مرمان این کشور را در برابر تبعیض نژادی شرح می دهد. نام این موزه از قانون آپارتاید که باعث تبعیض علیه سیاه پوستان بوده، گرفته شده است. گردشگران تور ژوهانسبورگ لازم است بدانند که اجرای این قانون و آزادی سیاه پوستان دو مورد از مهم ترین مسائل رخ داده در قرن 20 میلادی محسوب می شود.قانون آپارتاید در سال 1948 میلادی با رای سفید پوستان به حزب ملی آفریقا، اجرا شد. پس از اجرای این قانون افراد سیاه پوست به عنوان شهروند درجه دو شناخته شده و محدودیت های بسیاری در زندگی آن ها اعمال شد. سال ها بعد رئیس جمهور آفریقای جنوبی که شخصی به نام فردریک ویلم کلرک بود به نظام آپارتاید خاتمه دارد و نلسون ماندلا را که یکی از اصلی ترین مخالفان آپارتاید، که 27 سال در زندان بود را در سال 1990 آزاد کرد. همین امر سبب شد که در سال 1994 انتخابات ریاست جمهوری این کشور به صورت آزادانه برگزار شود و نلسون ماندلا به عنوان اولین رئیس جمهور سیاه پوست آفریقای جنوبی انتخاب شود.موزه آپارتاید دارای 2 ورودی بوده که یکی از آن ها مخصوص افراد سفید پوست و ورودی دیگر برای افراد غیر سفید پوست می باشد. دلیل وجود این 2 ورودی و جدا کردن سفید پوستان از سایر افراد، درک بهتر سیاه پوستان در دوران اجرای قانون آپارتاید می باشد.
گردشگران تور آفریقای جنوبی با بازدید از آثار موجود در این موزه که شامل عکس ها، فیلم ها و مستند های مختلف شده، می توانند با شرایط حاکم در آن دوران آشنا شوند. در این موزه بیش ار 20 نمایشگاه وجود دارد که در میان آن ها نمایشگاه مربوط به نلسون ماندلا از محبوبیت بسیاری برخوردار است.گردشگران تور ژوهانسبورگ می توانند از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر از موزه آپارتاید بازدید کنند.
برای هماهنگی و خرید بلیط موزه آپارتاید با شماره 113094700 27+ تماس حاصل فرمایید.
آدرس موزه آپارتاید: Northern Park Way and Gold Reef Rd, Ormonde, Johannesburg, 2001, South Africa
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر