قبرستان نوراتوس

قبرستان های باستانی بسیاری در دنیا وجود دارند که امروزه به جاذبه های گردشگری تبدیل شده اند و سالانه گردشگران بسیاری از آن ها بازدید می کنند یکی از این گورستان ها، قبرستان نوراتوس می باشد که این مقاله به معرفی آن اختصاص دارد. چنانچه از علاقمندان به کسب اطلاعات در رابطه با قبرستان نوراتوس هستید در ادامه با تیم لحظه آخر همراه باشید.


قبرستان نوراتوس در روستایی به همین نام و در نزدیکی دریاچه سوان واقع شده است و از عجیب ترین جاذبه های گردشگری کشور ارمنستان به شمار می آید. قبرستان نوراتوس در واقع به سبب دارا بودن تعداد زیادی از سنگ قبر هایی به نام خاکچار مشهور شده است، خاکچار ها سنگ هایی می باشند که نقش هایی نظیر صلیب بر روی آن ها حک شده است و در سراسر کشور ارمنستان تعداد بسیاری از آن ها وجود دارد.
خوب است بدانید قدمت قبرستان نوراتوس به قرون وسطی باز می گردد و به همین جهت این گورستان از نظر تاریخی نیز حائز اهمیت می باشد.
داستان های عجیب بسیاری در رابطه با قبرستان نوراتوس وجود دارد که برای مردم محلی مقدس هستند و امروزه نیز برخی از مراسم هایی که ریشه در این داستان ها دارند در قبرستان نوراتوس برگزار می شود. یکی از این مراسم ها مربوط به گوری است که همیشه تکه های شیشه بر روی آن وجود دارد، داستان این مراسم به قرن نوزدهم میلادی باز می گردد، این گور در واقع به راهبه ای که مسئول برگزاری مراسم تدفین بود، تعلق دارد. این راهبه در 90 سالگی به شاگردش دستور داد تا وی را زنده به گور کند، راهبه با این کار قصد داشت به همگان ثابت کند که هراسی از مرگ ندارد و به شاگردش توصیه کرد که پس از دفن وی قبرش را با آب شسته و شیشه آب را بشکند و خورده شیشه ها را بر روی قبر بریزد. مردم محلی نیز امروزه این مراسم را برای زنده نگهداشتن یاد راهبه برگزار می کنند.
برای بازدید از قبرستان نوراتوس می توان با تور سوان به این شهر سفر کرده و از آن جا خود را به این جاذبه تاریخی برسانید و از سنگ قبر های موجود در قبرستان نوراتوس دیدن کنید البته لازم به ذکر می باشد که قبرستان نوراتوس در 90 کیلومتری شهر ایروان واقع شده است و گردشگران تور ایروان نیز می توانند به سادگی خود به این گورستان برسانند.
امید داریم این مقاله برای گردشگرانی که با تور سوان سفر کرده و قصد بازدید از قبرستان نوراتوس را دارند مفید واقع شود.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر