معبد پارتنون

📅 بروزرسانی : ۲۸ آبان ۱۳۹۷ بازدید : 342
شهر آتن پایتخت کشور یونان، یکی از شهر های توریستی و پایتخت این کشور می باشد. جاذبه های گردشگری و تاریخی این شهر توجه افراد بسیاری را به خود جذب کرده است. سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از این شهر، تور آتن را در برنامه سفر خود قرار می دهند. یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در شهر آتن معبد پارتنون می باشد. با ما در این بخش از وب سایت لحظه آخر همراه باشید تا به بررسی معبد پارتنون بپردازیم.
معبد پارتنون واقع در آکروپولیس شهر آتن یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین معابد موجود در کشور یونان بوده که تاریخچه ساخت آن به 5 قرن پیش از میلاد باز می گردد. ساخت این معبد را پریکلس در سال 447 پیش از میلاد شروع کرد و ساخت آن در سال 432 پیش از میلاد پایان یافت. گردشگران تور آتن جالب است بدانند که این معبد به جای معبدی دیگر که توسط خشایار شاه، یکی از پادشاهان دوران هخامنشی تخریب شده بود، ساخته شده است. بخش های بسیاری از این معبد امروزه تخریب شده است، در سال 1678 میلادی گلوله توپ به معبد پارتنون برخورد کرد و آسیب بسیاری به این معبد زد، همچنین در سال 1880 بخش هایی از سنگ مرمر این معبد به موزه لندن منتقل شد. از دیگر دلایل فرسایش معبد پارتنون می توان به عوامل طبیعی اشاره کرد.در ساخت این معبد از سنگ آهک و مرمر استفاده شده  و معماری این بنا توسط  کالیکراتس و ایکتینوس انجام شده است. این معبد در آن زمان جهت نگهداری از تندیس ارزشمند آتنا ساخته اند، در ساخت این تندیس از طلا و عاج استفاده شده است. جالب است بدانید که در حدود 200 سال پس از ساخت این معبد، طلا های موجود در تندیس آتنا جهت پرداخت حقوق سربازان فروخته اند. همچنین معبد پارتنون در طول تاریخ به عنوان های مختلفی مانند کلیسای مسیحی و مسجد ترکی مورد استفاده قرار گرفته است. معماری بسیار خاص این بنا که نشان دهنده معماری و فرهنگ سنتی این کشور بوده، باعث محبوبیت این مکان در بین گردشگران تور یونان شده است.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره معبد پارتنون

مهرو آذر 1397
15 نفر پسندیدند
ساختار و معماری معبد پارتنون بی نهایت عالیه

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23599-%D9%85%D8%B9%D8%A8%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%86%D9%88%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به معبد پارتنون