موزه ماتیس


شهر نیس یکی از شهرهای زیبای فرانسه می باشد که جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است. یکی از بهترین موزهای فرانسه نیز در این شهر واقع شده که موزه ماتیس نامیده می شود. این موزه در یک باغ درخت زیتون بر روی تپه چیمیز قرار دارد و وجود تعداد بی شمار درختان در اطراف آن، جلوه بی نظیری به آن بخشیده است.
موزه ماتیس مجموعه ای هنری از آثار هانری ماتیس می باشد که توسط خانواده او به این مکان اهدا گشت. نقاشی هایی که در این موزه زیبا قرار دارد حاصل سال ها عشق و هنری است که این هنرمند به پای آثار خود گذاشته و با آن ها زندگی کرده است. جامع ترین آثار ماتیس در موزه ماتیس قرار دارد و بسیاری از هنر دوستان که به نقاشی های او علاقه مند هستند، به هنگام سفر با تور نیس، ساعت هایی را در این مجموعه محو تماشای آثار بی نظیر هانری می شوند.
این هنرمند ارزنده همیشه آرزو داشته که تماشای نقاشی هایش خستگی را از تن هنر دوستان به در کند که استقبال بی نظیری که از موزه ماتیس به عمل آمده گویای این مبحث می باشد. تعداد 68 نقاشی، 56 مجسمه، 218 تابلو نقاشی و 236 طراحی که به طور تقریبی همه آن ها اثر دست خود این هنرمند می باشد، در موزه ماتیس گردآوری شده است. علاوه بر این دکوراسیون های زیبایی نیز در این موزه به نمایش در آمده که گردشگران تور فرانسه می توانند از آن ها الگو بردارند.

گردشگران تور نیس در تمامی روزهای هفته به جز 3 شنبه ها می توانند بین ساعات 11 صبح تا 18 از موزه ماتیس بازدید به عمل آورند. نمای این ساختمان که تعدادی پنجره در آن طراحی شده، به رنگ های قرمز و نارنجی بوده و از دور دست قابل مشاهده می باشد. این پنجره ها نور بسیار خوبی را به فضای داخلی موزه بخشیده که سبب شده نقاشی ها زیباتر دیده شوند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز موزه ماتیس
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
ساینا 5 آذر 1397
4
ورودی موزه ماتیس حدودا چقدر هست؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری