موزه ماتیس


شهر نیس یکی از شهرهای زیبای فرانسه می باشد که جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است. یکی از بهترین موزهای فرانسه نیز در این شهر واقع شده که موزه ماتیس نامیده می شود. این موزه در یک باغ درخت زیتون بر روی تپه چیمیز قرار دارد و وجود تعداد بی شمار درختان در اطراف آن، جلوه بی نظیری به آن بخشیده است.
موزه ماتیس مجموعه ای هنری از آثار هانری ماتیس می باشد که توسط خانواده او به این مکان اهدا گشت. نقاشی هایی که در این موزه زیبا قرار دارد حاصل سال ها عشق و هنری است که این هنرمند به پای آثار خود گذاشته و با آن ها زندگی کرده است. جامع ترین آثار ماتیس در موزه ماتیس قرار دارد و بسیاری از هنر دوستان که به نقاشی های او علاقه مند هستند، به هنگام سفر با تور نیس، ساعت هایی را در این مجموعه محو تماشای آثار بی نظیر هانری می شوند.
این هنرمند ارزنده همیشه آرزو داشته که تماشای نقاشی هایش خستگی را از تن هنر دوستان به در کند که استقبال بی نظیری که از موزه ماتیس به عمل آمده گویای این مبحث می باشد. تعداد 68 نقاشی، 56 مجسمه، 218 تابلو نقاشی و 236 طراحی که به طور تقریبی همه آن ها اثر دست خود این هنرمند می باشد، در موزه ماتیس گردآوری شده است. علاوه بر این دکوراسیون های زیبایی نیز در این موزه به نمایش در آمده که گردشگران تور فرانسه می توانند از آن ها الگو بردارند.

گردشگران تور نیس در تمامی روزهای هفته به جز 3 شنبه ها می توانند بین ساعات 11 صبح تا 18 از موزه ماتیس بازدید به عمل آورند. نمای این ساختمان که تعدادی پنجره در آن طراحی شده، به رنگ های قرمز و نارنجی بوده و از دور دست قابل مشاهده می باشد. این پنجره ها نور بسیار خوبی را به فضای داخلی موزه بخشیده که سبب شده نقاشی ها زیباتر دیده شوند. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه ماتیس

ساینا 5 آذر 97
4
ورودی موزه ماتیس حدودا چقدر هست؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر