موزه نان مشهد

شهر مشهد یکی از شهر های سنتی و مذهبی در کشور ایران می باشد. جاذبه های گردشگری این شهر باعث شده سالانه افراد بسیاری از سر تا سر ایران و دیگر کشور ها برای بازدید از آن، تور مشهد را در برنامه سفر خود قرار دهند. در شهر مشهد موزه های بسیاری وجود دارد، یکی از موزه هایی که به تازگی مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است، موزه نان مشهد می باشد. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با موزه نان مشهد در اختیار شما قرار دهیم.
موزه نان مشهد در سال 1390 توسط بخش خصوصی، برای اولین بار در کشور، در شهر مشهد افتتاح شده است. نان سنتی هر کشور یکی از بخش های فرهنگ آن کشور محسوب می شود. این موزه به منظور آشنایی افراد مختلف با نان سنتی ایرانی و مراحل پخت آن احداث شده است. گردشگران تور مشهد می توانند از ابزار و بخش های تهیه نان سنتی مانند دستاس، آسیاب، بذر افشانی، گندم چینی، چک زدن و خرمن کوبی دیدن کنند. همچنین در این موزه روش پخت انواع نان های سنتی مانند سنگک، نان تنوری سفال و نان تنوری ساج به گردشگران تور داخلی آموزش داده می شود، افراد می توانند تنور های پخت نان های سنتی مختلف را در این موزه مشاهده کنند. از دیگر بخش های موجود در موزه نان مشهد می توان به بخش رقص سنتی خراسانی به نام رقص اپر اشاره کرد. طراحی ساختمان این موزه به شکل سنتی بوده و در ساخت آن از مطالح خانه های قدیمی مانند کاهگل، گچ و چوب استفاده شده است. گردشگران تور مشهد جالب است بدانند که در این موزه مجسمه هایی از افراد مختلف در مراحل گوناگون پخت نان وجود دارد. در این موزه بخش گالری عکس نان های سنتی ایرانی وجود دارد که بازدید از آن خالی از لطف نیست.

امتیاز 5 از 5 | از بین 103 دهنده به امتیاز موزه نان مشهد
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری