خانه زینت الملوک

شهر شیراز جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است و ما در این مقاله قصد داریم یکی از این جاذبه ها را که خانه زینت الملوک نام دارد به گردشگران شهر شیراز و کاربران لحظه آخری معرفی کنیم، با ما همراه باشید تا خانه زینت الملوک را بهتر بشناسید.
خانه زینت الملوک در سمت غربی نارنجستان قوام واقع شده است و ساختمانی بسیار زیبا با معماری اصیل ایرانی می باشد، این ساختمان به حدی زیبا است که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.
خانه زینت الملوک در واقع محل زندگی زینت الملوک قوامی دختر قوام الملک چهارم بوده است.
ساخت خانه زینت الملوک در سال 1290 آغاز و پس از 12 سال در 1302 به پایان رسید و در حال حاضر غریب به یک قرن قدمت دارد.
خوب است بدانید که این خانه به وسیله یک راهرو در زیر زمین به عمارت نارنجستان قوام متصل می شود، امروزه از زیرزمین این خانه به عنوان موزه مشاهیر فارس استفاده می شود و گردشگران تور شیراز به هنگام بازدید از این خانه بسیار زیبا می توانند از این موزه که مملوء از مجسمه مشاهیر ایرانی و فارس می باشد نیز دیدن کنند.
در ورودی این بنا در معرق کاری وجود دارد که یکی از زیبا ترین جاذبه های مجموعه به شمار می آید.
حیاط این خانه قدیمی شامل دو حوض و دو باغچه سبز و زیبا می باشد، باید بدانید که نمای بیرونی این ساختمان با کاشی های رنگی تزئین شده است.
دور تا دور این حیاط را 20 اتاق مخالف احاطه کرده است که تمامی آن ها به یکدیگر مرتبط اند و به طور مثال اگر بخواهید از اتاق شرقی به اتاق غربی بروید نیازی به عبور از حیاط ندارید و این امر نشان از معماری زیرکانه و اصولی این مجموعه دارد.
 بازدید از این خانه قدیمی را به تمامی گردشگران تور شیراز توصیه می کنیم چرا که گردشگران تور شیراز در بازدید از این خانه تا حد زیادی با معماری ایرانی و مشاهیر فارس آشنا خواهند شد.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر