معبد ونگ تای سین


شهر لوکس و مدرن هنگ کنگ علاوه بر این که در دهه های اخیر، از نظر اقتصادی رشد چشمگیری داشته و مورد توجه همگان قرار گرفته، در بخش گردشگری نیز موفق عمل کرده و این امر سبب شده تا جهانگردان مختلف از سراسر دنیا به این شهر سفر کنند و از این مکان ها دیدن کنند.
یکی از معابد بی نظیری که در شهر هنگ کنگ و در منطقه کولون ساخته شده " معبد ونگ تای سین" نام دارد. این معبد در زمینی به مساحت 18 هزار متر با معماری سنتی چینی ساخته شده و در آن از مجسمه های اژدها استفاده شده است، رنگ غالبی که در ساختار آن به کار رفته، رنگ قرمز می باشد. نام معبد ونگ تای سین برگرفته از خدای تائو ونگ تای سین بوده و برای ادای احترام به او بنا شده است، اهالی بومی منطقه کولون حضور او را عملی برای خوش شانسی های خود می دانند. این معبد دیدنی که در سال 1920 بنا شده بود، در ابتدا سازه ای بود که به یک شخص تعلق داشت و 48 سال بعد مورد بازسازی هایی قرار گرفت که به معبد کنونی تبدیل گشت. این معبد مکانی برای راز و نیاز پیروان دین تائوئیسم است.
هنگامی که گردشگران تور هنگ کنگ وارد معبد می شوند، تعدادی ساختمان را پیش روی خود می بینند که هر یک از آن ها نامی اختصاصی دارند و عبارت اند از: سالن کنفوسیوس، تالار 3 فرشته و باغ آرزو. جالب است بدانید که معبد ونگ تای سین هرساله در فصل پاییز میزبان جشنواره ای به همین نام می باشد که جشنواره ای جذاب بوده و مورد استقبال گردشگران تور هنگ کنگ قرار گرفته است. در سالن اصلی معبد ونگ تای پیش گویانی حضور دارند که به آینده نگری می پردازند، همچنین ابزارهایی مربوط به طلسم و جادو در این مکان وجود دارد که تعجب گردشگران تور چین را برمی انگیزد. 
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر