قصر بلودر

شهر وین جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است که یکی از بهترین آن ها قصر بلودر نام دارد و ما در این نوشته قصد معرفی این قصر با شکوه را داریم بنابراین اگر قصد سفر به وین را دارید با ما همراه باشید تا قصر بلودر را به شما معرفی کنیم.
قصر بلودر در واقع یک مجموعه سلطنتی می باشد که شامل دو کاخ و یک باغ بسیار با شکوه است، این قصر توسط یوهان لوکاس فون هیلدبرانت که معماری برجسته بود ساخته شده است.
قصر بلودر که در ابتدا کاخ تابستانه شاهزاده اوژن بود، سال ها پس از مرگ این شاهزاده به موزه هنری سلطنتی تبدیل گشت و پس از جنگ نیز از این مجموعه به عنوان موزه دولتی استفاده شده و در آن آثار بسیار ارزشمندی نگهداری می شود.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم این مجموعه شامل دو کاخ و یک باغ می باشد که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.
کاخ بلودر بالایی:
معماری این کاخ بسیار زیبا و تحسین بر انگیز بوده و ورودی آن با مجسمه های متعدد که نشان از پیروزی بر ارتش ترکیه دارند، تزیین شده است.
امروزه از کاخ بالایی به عنوان موزه هنری اتریش استفاده می شود و گردشگران تور وین می توانند در بازدید از این کاخ اطلاعات بسیاری در رابطه با هنر و تاریخ این کشور کسب کنند. خوب است بدانید که این موزه یکی از بهترین و مهم ترین موزه های اتریش به شمار می آید و آثار هنرمندان بزرگی نظیر ونگوگ، مونه، کوکوشکا، گوستاو کلیمت و غیره در آن نگهداری می شود.
کاخ بلودر پایینی:
این بنا که در سال 1716 ساخته شده است یکی از شاهکار های معماری به شمار می آید و امروز موزه باروک در این کاخ قرار دارد، گردشگران تور وین باید بدانند که این کاخ دارای بخش های متعددی می باشد که عبارتند از اتاق غذاخوری، تالار آینه، اتاق خواب، تالار گروتسک و غیره می باشد.
باغ قصر بلودر:
در حد فاصل میان دو کاخ یک باغ بسیار زیبا و با شکوه وجود  دارد که گردشگران تور وین می توانند از آن بازدید کنند
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر