معبد وات چایا مانگکالارام

معبد وات چایا مانگکالارام که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر پنانگ به شمار می آید و اغلب گردشگران تور پنانگ در سفر خود به این شهر از معبد وات چایا مانگکالارام بازدید می کنند.
معبد وات چایا مانگکالارام که بزرگترین معبد موجود در شهر پنانگ می باشد، دارای معماری کاملا تایلندی بوده
و نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. باید بدانید که این معبد پر زرق و برق در سال 1845 میلادی ساخته شده است و بیش از یک قرن قدمت دارد.
در ورودی این معبد مجسمه ای از اژدهای آب های جنوب شرقی آسیا وجود دارد همچنین لازم به ذکر است که سومین مجسمه بزرگ دنیا به ارتفاع 33 متر نیز در این معبد واقع شده است و متعلق به بودا می باشد، این مجسمه نمادین بوده و نشان از جدا شدن روح بودا از مادیات در آخرین روز زندگی وی است. خوب است بدانید که این مجسمه به مناسبت 2500 سالگی بودا در سال 1958 یعنی حدود 13 سال پس از تأسیس معبد، ساخته شده است.
این معبد ارزش معنوی بسیار زیادی برای بودایی های کل دنیا دارد و گردشگران تور پنانگ برای بازدید از آن باید قوانین و آداب خاصی را رعایت کنند. برخی از این قوانین عبارتند از درآوردن کفش ها به هنگام ورود به معبد، دارا بودن پوشش مناسب و غیره.

یکی دیگر از نکات جالب در رابطه با معبد وات چایا مانگکالارام نقاشی های موجود بر روی دیوار های آن می باشد، این نقاشی ها بیانگر داستان و شیوه زندگی بودا می باشد و گردشگران تور پنانگ به هنگام بازدید از این مجموعه می توانند تا حد زیادی با بودایی و فرهنگ مردم این منطقه آشنا شوند.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور پنانگ برای گردشگران مفید واقع شود.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر