کلیسای جامع سنت میشل

در پایتخت کشور بلژیک، شهر بروکسل جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد که باعث جذب توریست از جای جای دنیا شده اند. یکی از معروف ترین آن ها کلیسای جامع سنت میشل است که در این قسمت از سایت لحظه آخر به معرفی آن پرداخته و اطلاعاتی در رابطه با آن در اختیار شما گردشگران عزیز قرار خواهیم داد.

کلیسای جامع سنت میشل در سال 1225 میلادی در شهر بروکسل بنا شده و ساخت آن در قرن پانزدهم میلادی به اتمام رسیده است. برخی معتقدند که این کلیسا به سنت مایکل و سنت گودولا اهدا شده، به همین دلیل به آن کلیسای جامع سنت میشل و سنت گودولا نیز می گویند. کلیسای سنت میشل که یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر بروکسل است، به سبک معماری گوتیک طراحی و ساخته شده و به عنوان یکی از نمونه های خوب این معماری در جهان شناخته می شود.
این کلیسا به خاطر داشتن نمای بسیار زیبا و چشمگیر بین گردشگران تور بلژیک محبوبیت بسیاری دارد. زمانی که از دور به بیرون کلیسا نگاه می کنیم اولین چیزی که به چشم می خورد، بنایی با برج های دوقلوی استوانه ای، از جنس سنگ Gobertange است. همچنین در قسمت پایینی ساختمان، پلکانی برای رسیدن به در ورودی کلیسا طراحی شده است. لازم به ذکر است که هر یک از برج های کلیسا، حدود 64 متر ارتفاع دارد.

در داخل کلیسا نیز مقبره حاکمانی همچون دوک بزرگ اتریش و دوک های برابانت وجود دارد. سه دعاخانه به نام های معجزه آسمانی، بانوی ما از رستگاری و دعاخانه باروک نیز درون این کلیسا قرار گرفته اند. گفتنی است که پنجره های کلیسا از شیشه های رنگارنگ زیبایی ساخته شده و همین موضوع باعث شده بازدیدکنندگان و گردشگران تور اروپا کلیسای جامع سنت میشل را با عبارت، شیشه ای رنگارنگ و حس گوتیکی زیبا توصیف کنند.
گردشگران تور بلژیک برای بازدید از این کلیسا می توانند در روز های دوشنبه تا جمعه از ساعت 7 صبح تا 6 عصر و شنبه ها و یکشنبه ها از 8 صبح تا 6 عصر به این مجموعه مراجعه نمایند. هزینه ورودی کلیسای جامع رایگان است.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسای جامع سنت میشل

علوی 21 مهر 97
3
قشنگ معلومه چقدر به کلیسای جامع سنت میشل اهمیت دادند و برای ساختش زمان گذاشتند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر