معبد سنگ یشمی بودا

📅 بروزرسانی : ۱۴ مهر ۱۳۹۷ بازدید : 589

شانگهای، شهری پر هیاهو می باشد که جاذبه های توریستی فراوانی را در خود جای داده است. یکی از جاذبه های معروفی که در این شهر قرار دارد، معبد سنگ یشمی بودا می باشد. معبد سنگ یشمی متعلق به بوداییان می باشد و بسیاری از پیروان این دین از سراسر دنیا برای بازدید از این معبد راهی شهر شانگهای می شوند.


معبد سنگ یشمی که در بخش غربی شانگهای واقع شده، سالانه میزبان مراسم های جذاب زیادی می باشد که گردشگران تور شانگهای می توانند از آن ها بهره ببرند. این معبد دارای بخش های مختلفی نظیر: سالن بودای خوابیده، سالن ماهاویرا، 2 سالن بزرگ اجرا، برج یشم بودا، سالن تانگ، سالن کاوان یین و سالن آمبیتابح می باشد.

معبد سنگ یشمی بودا در سال 1882 افتتاح شد و مراحل ساخت آن 10 سال به طول انجامید. این معبد در ابتدا دارای 2 مجسمه بود که این مجسمه ها در سال های 1980 و 1982 وارد این معبد شد. ساختمان معبد در طول جنگ های امپراتوری کینگ کمی آسیب دید که در سال 1928 مورد مرمت قرار گرفت. مجسمه ی اصلی که بزرگ تر از مجسمه ی دیگر می باشد، 205 کیلوگرم وزن دارد و دارای ارتفاع 2 متری می باشد. این مجسمه زیبا که مورد توجه گردشگران تور شانگهای قرار گرفته، به انواع سنگ های با ارزش و گران بها مزین گشته که زیبایی آن را دوچندان کرده است. تفاوت بارزتری که میان این دو مجسمه وجود دارد این است که مجسمه ی بزرگ حالت نشسته دارد و مجسمه کوچک تر در حالت خوابیده در قسمتی از معبد واقع شده است. خوب است بدانید که هر دو مجسمه از سنگ یشمی به رنگ سفید ساخته شده اند.

معبد سنگ یشمی بودا در قرن اخیر بازدید قابل توجه ای داشته و همین امر سبب شده که گردشگران تور چین تمایل زیادی به تماشای آن نشان دهند. 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23508-%D9%85%D8%B9%D8%A8%D8%AF-%D8%B3%D9%86%DA%AF-%DB%8C%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به معبد سنگ یشمی بودا