معبد تین هو کوالالامپور

شهر کوالالامپور جاذبه های گردشگری بی نظیری را در دل خود جای داده است که سبب شده تا سالانه گردشگران بی شماری از این شهر دیدن کنند، یکی از جاذبه های دیدنی این شهر معبد تین هو کوالالامپور نام دارد. لازم به ذکر است که بگوییم تین هو به معنای "الهه دریا" می باشد.
در شهر کوالالامپور منطقه ای به نام تپه رابسون وجود دارد که اکثر ساکنان آن چینی تبار هستند و معبد تین هو کوالالامپور در این منطقه برای آن ها بنا شده است. این معبد زیبا که معماری بی نظیر چینی را به نمایش گذاشته، از سال 1989 در معرض دید همگان قرار گرفته است. معبد تین هو کوالالامپور در 4 طبقه ساخته شده که پرستشگاه اصلی آن در طبقه سوم قرار دارد و گردشگران تور کوالالامپور امکان بازدید از آن را دارند. طبقه اول این معبد سالن غذاخوری بوده و طبقه دوم نیز برای برنامه های گوناگون در نظر گرفته شده است.
معبد تین هو یک مرکز فرهنگی نیز به حساب می آید که در طول سال غالب بر 100 فعالیت فرهنگی در آن انجام می گیرد، همچنین این معبد یکی از مکان های محبوب جهت عکاسی برای زوج های جوان می باشد. علاوه بر جشن های مختلفی که در این مکان برگزار می شود، برخی ورزش های رزمی نظیر: تای چی و ووشو نیز تدریس می گردد. گردشگران تور مالزی در این مکان مجسمه های زیادی را می بینند که هر یک جایگاهی ویژه برای چینی های منطقه دارد. این عبادتگاه مرجعی مناسب برای پیروان مذاهب کنفوسیوس، بودائیسم و تائوئیسم می باشد که می توانند پاسخ سوالات خود را بگیرند.
این معبد زیبا در زمینی به مساحت حدود 1.7 هکتار در بالای تپه رابسون ساخته شده و به دلیل قرارگیری در ارتفاعات، دارای آب و هوایی دلپذیر است که گردشگران تور کوالالامپور می توانند در این مکان به تفریح و استراحت بپردازند. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره معبد تین هو کوالالامپور

پریا 4 شهریور 97
3
معبد تین هو کوالالامپور زیبا دیدنی است و خود مردم مالزی احترام خیلی زیادی برای این معبد قائلند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما