مسجد سلطان ایوب استانبول

📅 انتشار : 1397/05/23 📅 بروزرسانی : 1401/10/20 بازدید : 781
شهر استانبول یکی از برترین شهرهای توریستی جهان می باشد که نزد جهانگردان محبوبیت زیادی دارد. این شهر علاوه بر جاذبه های گردشگری، جاذبه های مذهبی بی شماری نیز دارد که یکی از آن ها مسجد سلطان ایوب استانبول می باشد. در این مسجد مقدس روزانه 5 مرتبه صدای اذان به گوش می رسد. این مسجد نزد مسلمانان جایگاه ویژه ای دارد و بعد از مسجد النبی دومین مکان مقدس زیارتی به شمار می رود. در اطراف این مسجد زیارتگاه و گورستان های متعددی وجود دارد که گردشگران تور استانبول می توانند از آن ها بازدید کنند. این مسجد نخستین مسجد عثمانی ترکیه بوده که به دستور "سلطان محمد فاتح دوم" بنا گشت.

معروف ترین مساجد استانبول - معرفی مساجد + عکس 

ویژگی های مسجد سلطان ایوب

مسجد سلطان ایوب استانبول یکی از معروف ترین مساجد ترکیه می باشد که در سال 1453 توسط ترک های عثمانی بنا شد و قدمت آن حدود 560 سال می باشد. این مسجد مقدس در طول رخداد زلزله دچار ویرانی شد و در سال 1800 مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. در حیاط مسجد وجود معبدی زیبا و چشم نواز، تعدادی درخت چنار و وجود تعداد چشم گیری از کبوتران توجه بازدیدکنندگان تور ترکیه را به خود جلب کرده است. مسجد سلطان ایوب دارای یک گنبد مرکزی بزرگ و چند گنبد کوچک در اطراف و 2 گلدسته می باشد.
مسجد سلطان ایوب استانبول دارای فضایی معنوی و پرآرامش می باشد که سبب شده گردشگران تور استانبول علاقه خاصی به آن پیدا کنند. آرامگاه ابو ایوب مقدس ترین مکان این مسجد محسوب می شود. وجود لوسترهای کریستالی و کاشی های زیبایی که مربوط به قرن شانزدهم میلادی می باشد، زیبایی این مکان را دو چندان نموده است. در فضای داخلی مسجد دیورها از جنس سنگ مرمر است و ستون های بزرگی به چشم می خورد. گردشگران تور ترکیه با بازدی از این مسجد می توانند تاریخچه ای از دین اسلام را به خاطر بسپارند. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به مسجد سلطان ایوب استانبول