میدان بایزید استانبول

📅 انتشار : 1397/05/18 📅 بروزرسانی : 1402/06/29 ⏱ مطالعه : -1 دقیقه بازدید : 1599

میدان بایزید استانبول
هوای بارانی میدان بایزید استانبول
زیبایی
معماری

اگر قصد بازدید از مکان های دیدنی و محبوب استانبول را دارید حتما از میدان بایزید استانبول بازدید به عمل بیاورید. در این مطلب با ما همراه باشید تا با میدان بایزید استانبول بیشتر آشنا شویم. استانبول جزء برترین مقاصد گردشگری در دنیا است که جاذبه های گردشگری، مکان های دیدنی ، تاریخی و تفریحات مختلفی دارد. یکی از میادین تاریخی استانبول که در میان مردم این شهر هم از ارزش و احترام بالایی برخوردار می باشد، میدان بایزید استانبول است.

تور استانبول - بهترین قیمت تور استانبول، خدمات عالی و تضمین کیفیت در لحظه آخر

معرفی میدان بایزید استانبول

میدان بایزید استانبول در منطقه اردوکاد واقع شده است که در مقابل دانشگاه استانبول قرار داشته و همچنین گردشگرانی که قصد خرید در مرکز خرید کاپالی چارشی (بازار بزرگ) را دارند می توانند از این میدان هم بازدید به عمل بیاورند.

اطراف میدان بایزید استانبول

در میدان بازید رستوران ها و کافه های مختلفی مشاهده می شوند که هرکدام طمعی متفاوت و لذیذ از انواع غذاهای ترکی و اروپایی را سرو می کنند و این رستوران ها به دلیل استفاده از مواد اولیه با کیفیت، در میان گردشگران تور استانبول هم از محبوبیت بالایی برخوردارند. در کنار رستوران ها و کافه های بایزید بناهای تاریخی و زیبا هم وجود دارند که در ادامه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم:

  • مسجد بایزید: این مسجد یکی از مهم ترین بناهای میدان بایزید استانبول است که معماری و طراحی آن برگرفته از مسجد ایاصوفیه می باشد. مسجد بایزید در اوایل قرن 16 ساخته شده و از معدود بناهایی می باشد که از دوران عثمانیان باقیمانده است.
  • دانشگاه استانبول: این دانشگاه مهم ترین دانشگاه استانبول و از قدیمی ترین بناهای شهر است که قدمت آن به قرن 19 باز میگردد. در زمان حکومت سلطان محمود دوم به دستور ایشان ساختمان وزارت جنگ در این میدان بنا شد که یکی از زیباترین و بزرگترین بناهای استانبول در آن زمان بود. امروزه گردشگران تور استانبول می توانند هر روز از ساعت 10 صبح الی 3 بعد از ظهر از دانشگاه استانبول بازدید کنند.

در کنار سایر مکان های تاریخی و دیدنی در میدان بایزید، فروشگاه هایی هم وجود دارد تا گردشگران تور استانبول انواع سوغاتی های مورد نیاز خود را در آن ها تهیه کنند.

راهنمای سفر به استانبول - هر آنچه باید قبل از سفر به استانبول بدانید!

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.3 از 5 | از 101 کاربران به میدان بایزید استانبول