میدان بایزید استانبول

📅 بروزرسانی : ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ بازدید : 292
اگر قصد بازدید از مکان های دیدنی و محبوب استانبول را دارید حتما از میدان بایزید استانبول بازدید به عمل بیاورید. در این مطلب با ما همراه باشید تا با میدان بایزید استانبول بیشتر آشنا شویم.
استانبول جزء برترین مقاصد گردشگری در دنیا است که جاذبه های گردشگری، مکان های دیدنی ، تاریخی و تفریحات مختلفی دارد. یکی از میادین تاریخی استانبول که در میان مردم این شهر هم از ارزش و احترام بالایی برخوردار می باشد، میدان بایزید استانبول است.
میدان بایزید استانبول در منطقه اردوکاد واقع شده است که در مقابل دانشگاه استانبول قرار داشته و همچنین گردشگرانی که قصد خرید در مرکز خرید کاپالی چارشی (بازار بزرگ) را دارند می توانند از این میدان هم بازدید به عمل بیاورند.
در میدان بازید رستوران ها و کافه های مختلفی مشاهده می شوند که هرکدام طمعی متفاوت و لذیذ از انواع غذاهای ترکی و اروپایی را سرو می کنند و این رستوران ها به دلیل استفاده از مواد اولیه با کیفیت، در میان گردشگران تور استانبول هم از محبوبیت بالایی برخوردارند. در کنار رستوران ها و کافه های بایزید بناهای تاریخی و زیبا هم وجود دارند که در ادامه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم:
مسجد بایزید: این مسجد یکی از مهم ترین بناهای میدان بایزید استانبول است که معماری و طراحی آن برگرفته از مسجد ایاصوفیه می باشد. مسجد بایزید در اوایل قرن 16 ساخته شده و از معدود بناهایی می باشد که از دوران عثمانیان باقیمانده است.
دانشگاه استانبول: این دانشگاه مهم ترین دانشگاه استانبول و از قدیمی ترین بناهای شهر است که قدمت آن به قرن 19 باز میگردد. در زمان حکومت سلطان محمود دوم به دستور ایشان ساختمان وزارت جنگ در این میدان بنا شد که یکی از زیباترین و بزرگترین بناهای استانبول در آن زمان بود. امروزه گردشگران تور استانبول می توانند هر روز از ساعت 10 صبح الی 3 بعد از ظهر از دانشگاه استانبول بازدید کنند.
در کنار سایر مکان های تاریخی و دیدنی در میدان بایزید، فروشگاه هایی هم وجود دارد تا گردشگران تور استانبول انواع سوغاتی های مورد نیاز خود را در آن ها تهیه کنند.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره میدان بایزید استانبول

هیراد مرداد 1397
13 نفر پسندیدند
تو میدان بایزید استانبول می تونید سوغاتی های خوبی با قیمت های مناسبی پیدا کنید

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23470-%D9%85%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به میدان بایزید استانبول