موزه کاپیتولین

شهر رم شهری کهن و تاریخی می باشد که بازدید از آن علاقه مندان به تاریخ را سر وجد می آورد. در این شهر موزه های فراوانی وجود دارد که نمایانگر فرهنگ و هنر ایتالیا است، یکی از این موزه ها موزه کاپیتولین می باشد که در مکانی بکر و بر فراز یک تپه ساخته شده است. موزه کاپیتولین در قرن هفدهم و به واسطه میکل آنژ طراحی شده است.
موزه کاپیتولین که از نخستین موزه های عمومی موجود در دنیا است، دارای 3 ساختمان است که ساخت هر کدام در زمان های گوناگون انجام شده است. این موزه مجسمه های قدیمی و ارزشمند زیادی شامل: مجسمه ریموس پایین یک گرگ، مجسمه لوپا کاپیتولینا، مجسمه رومولوس و گالاتا مورنته را در دل خود جای داده است.
موزه کاپیتولین یک مجموعه هنری کامل از آثار هنری و تاریخی یونان و ایتالیا می باشد و نظاره گران با بازدید از آن می توانند به گذشته های پربار این کشور پی ببرند. یکی از آثار نفیسی که در موزه کاپیتولین وجود دارد، مجسمه بزرگی از مارکوس اورلیوس در حالت سوار بر اسب است که نزد گردشگران تور ایتالیا محبوبیت ویژه ای پیدا کرده است، لازم به ذکر است که این مجسمه از جنس برنز می باشد.
درب ورودی موزه در "پالازو دی کونزرواتوری" قرار دارد که گردشگران تور رم هنگام ورود، با جایگاه اصلی مجسمه ها و گالری عکس ها مواجه می شوند. در حیاط این بخش سنگ تراشی های چشم نوازی وجود دارد که هر بیننده ای را محو تماشا می کند. در طبقه اول مجسمه های زیادی وجود دارد که در این بین مجسمه اتروسک لوپا کاپیتولینا زبانزد است. در طبقه دوم مجموعه ای بزرگ از عکسا در معرض نمایش است که 4 اثر سالا پیترو دا کورتونا، سالا سانتا پترونیلا، لا بونا ونتورا و سان جیووانی شگفت آور هستند و نظر گردشگران تور رم را به خود جلب نموده است. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه کاپیتولین

امیرحسین 25 تیر 97
3
من در سفرم به ایتالیا از موزه کاپیتولین دیدن کردم خیلی زیبا و دیدنی بود به بقیه هم پیشنهاد می کنم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر