موزه کاپیتولین

شهر رم شهری کهن و تاریخی می باشد که بازدید از آن علاقه مندان به تاریخ را سر وجد می آورد. در این شهر موزه های فراوانی وجود دارد که نمایانگر فرهنگ و هنر ایتالیا است، یکی از این موزه ها موزه کاپیتولین می باشد که در مکانی بکر و بر فراز یک تپه ساخته شده است. موزه کاپیتولین در قرن هفدهم و به واسطه میکل آنژ طراحی شده است.
موزه کاپیتولین که از نخستین موزه های عمومی موجود در دنیا است، دارای 3 ساختمان است که ساخت هر کدام در زمان های گوناگون انجام شده است. این موزه مجسمه های قدیمی و ارزشمند زیادی شامل: مجسمه ریموس پایین یک گرگ، مجسمه لوپا کاپیتولینا، مجسمه رومولوس و گالاتا مورنته را در دل خود جای داده است.
موزه کاپیتولین یک مجموعه هنری کامل از آثار هنری و تاریخی یونان و ایتالیا می باشد و نظاره گران با بازدید از آن می توانند به گذشته های پربار این کشور پی ببرند. یکی از آثار نفیسی که در موزه کاپیتولین وجود دارد، مجسمه بزرگی از مارکوس اورلیوس در حالت سوار بر اسب است که نزد گردشگران تور ایتالیا محبوبیت ویژه ای پیدا کرده است، لازم به ذکر است که این مجسمه از جنس برنز می باشد.
درب ورودی موزه در "پالازو دی کونزرواتوری" قرار دارد که گردشگران تور رم هنگام ورود، با جایگاه اصلی مجسمه ها و گالری عکس ها مواجه می شوند. در حیاط این بخش سنگ تراشی های چشم نوازی وجود دارد که هر بیننده ای را محو تماشا می کند. در طبقه اول مجسمه های زیادی وجود دارد که در این بین مجسمه اتروسک لوپا کاپیتولینا زبانزد است. در طبقه دوم مجموعه ای بزرگ از عکسا در معرض نمایش است که 4 اثر سالا پیترو دا کورتونا، سالا سانتا پترونیلا، لا بونا ونتورا و سان جیووانی شگفت آور هستند و نظر گردشگران تور رم را به خود جلب نموده است. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز موزه کاپیتولین
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
امیرحسین 25 تیر 1397
3
من در سفرم به ایتالیا از موزه کاپیتولین دیدن کردم خیلی زیبا و دیدنی بود به بقیه هم پیشنهاد می کنم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری