موزه جدید آکروپولیس

پایتخت کشور یونان یعنی شهر آتن جاذبه های گردشگری متعددی را در خود جای داده ‏است و سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از این جاذبه ها به این شهر ‏زیبا و توریستی سفر می کنند ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با موزه ‏جدید آکروپولیس که یکی از معروف ترین جاذبه های شهر آتن می باشد در اختیار ‏گردشگران تور آتن همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم.
موزه جدید آکروپولیس یکی از مهم ترین و بهترین موزه های تاریخ باستان محسوب می ‏شود که در آن اشیاء بسیار ارزشمند از آثار تاریخی کشور یونان نگهداری می شود و به ‏همین جهت این مجموعه از اهمیت زیادی برای دولت و مردم یونان برخوردار است.
اگر قصد سفر با تور آتن را دارید بازدید از موزه جدید آکروپولیس را فراموش نکنید. ‏گردشگرانی که از این موزه بازدید می کنند می توانند در محفظه شیشه ای کف موزه آثار ‏باستانی که هنگام ساخت مجموعه کشف شده است را مشاهده کنند.
طراحی و ساخت مجموعه و همچنین آثاری که در آن وجود دارد به گونه ای است که ‏نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.
خوب است بدانید موزه جدید آکروپولیس در سال 2001 طراحی و در سال 2007 توسط ‏یکی از برجسته ترین معمار های آتن و همچنین یک معمار سوئیسی-آمریکایی به نام ‏برنارد چومی ساخته شده است.
از آثاری ارزشمندی که در این موزه نگهداری می شود می توان به ستون های زن پیکر ‏‏(کاریاتید)، مجسمه های معبد اورکتیون، مرمر های پارتنون و غیره اشاره کرد.
گردشگران تور آتن باید توجه داشته باشند در این موزه تعدادی نمایشگاه دائمی برگزار ‏می شود که برخی از آن ها عبارتند از نمایشگاه رنگ پپلوس کور، گالری پانتون، گالری ‏آتلانتیک و غیره.
گردشگران تور آتن می توانند از تمامی نقاط موزه بازدید کرده و با آثار بی نظیر به جا ‏مانده از یونان باستان آشنا شوند.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با موزه جدید آکروپولیس بدست ‏آورید.‏
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه جدید آکروپولیس

حنا قنبری 16 تیر 97
3
به جرات می تونم بگم موزه جدید آکروپولیس در نوع خودش بینظیره اگر می تونید حتما برای بازدیدش برید اصلا پشیمون نمیشید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر