مسجد جهان ‌نما هند

شهر دهلی واقع در کشور هند، به عنوان دومین شهر بزرگ و یکی از مقاصد گردشگری مهم در این کشور محسوب می شود. جاذبه های دیدنی و بسیار زیبای این شهر سبب شده سالانه میلیون ها گردشگر برای بازدید و تفریح در دهلی، به کشور هند سفر کنند. یکی از جاذبه های دیدنی بسیار قدیمی در دهلی مسجد جهان ‌نما هند می باشد. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم به بررسی مسجد جهان ‌نما هند بپردازیم.
مسجد جهان ‌نما هند که به نام مسجد جامع دهلی شناخته می شود تا قبل از قرن 20، بزرگترین مسجد در اسلام بوده است. مسجد جامع دهلی مهمترین مسجد هند می باشد، فضای محوطه بیرونی این مسجد را ماسه های قرمز رنگ پوشانده اند، همچنین دیوار  آن از جنس سنگ مرمر سیاه و سفید و سنگ قرمز می باشد. این مسجد بسیار زیبا و با شکوه به طور کلی دارای دو مناره و سه گند اصلی بوده و چندین مناره گنبد کوچک دیگر دارد. جنس گنبد های این مسجد از سنگ مرمر است. این مسجد به دستور پنچمین امپراطور گورکانیان، شاه جهان ساخته شد. ساخت این مسجد در سال 1656 پایان یافت و ساخت آن 6 سال به طول انجامید. در حدود 6 هزار کارگر در ساخت این مسجد مشارکت داشته اند. این مسجد به عنوان یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی تور دهلی شناخته می شود. درون مسجد جامع دهلی نسخه های بسیار قدیمی از قرآن وجود دارد که بر روی پوست آهو نوشته شده است. این مسجد دارای دو محراب بسیار زیبا بوده که نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند. مناره های این مسجد ارتفاعی در حدود 40 متر دارند، برای رسیدن به بالای هر مناره باید از 130 پله بالا بروید. گردشگران تور هند جالب است بدانند در بالای ایوان ورودی این مسجد 10 ها کتیبه به زبان فارسی وجود دارد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره مسجد جهان ‌نما هند

هستی 7 تیر 97
0
من در متن راجب به هند هم کامنت گذاشته بودم که چندین بار رفتم مسجد جهان ‌نما هند یکی دیگه از مکان هایی بود که رفتم به شدت پیشنهاد می کنم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر