موزه باستان شناسی وارنا

وارنا یکی از شهر های توریستی کشور بلغارستان است و به سبب جاذبه هایی که در خود ‏جای داده است سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد. ما در این ‏مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با یکی از جاذبه های این شهر توریستی که موزه ‏باستان شناسی وارنا می باشد در  اختیار گردشگران تور وارنا و همچنین کاربران سایت ‏لحظه آخر قرار دهیم. 
موزه باستان شناسی وارنا در تاریخ 3 ژوئن سال 1888 در شهر ساحلی وارنا تأسیس شده ‏است و با دارا بودن مساحتی غالب بر 2150 متر مربع بزرگ ترین موزه بلغارستان ‏محسوب می شود.  
خوب است بدانید که آثار باستانی متعددی در این موزه نگهداری می شود که قدمت ‏برخی از آن به دوران ماقبل تاریخ باز می گردد همچنین برخی از آثار موجود در این موزه ‏به دوران یونان و رم باستان متعلق اند. 
‎ ‎اگر قصد سفر با تور وارنا را دارید باید بدانید که ارزشمند ترین و قدیمی ترین موزه طلای ‏جهان نیز در این موزه واقع شده است و اغلب گردشگرانی از آن بازدید می کنند. 
ساختمان موزه باستان شناسی وارنا به سبک معماری دوره نئو رسانس و توسط یکی از ‏برجسته ترین معمار های بلغارستان یعنی پتکو مومچیلف ساخته شده است. البته لازم ‏به ذکر است که این بنا ابتدا برای یک مدرسه دخترانه ساخته شد اما در سال 1945 به ‏مالکیت دولت درآمد و به عنوان موزه از آن استفاده شده است. 
به طور کلی کشور بلغارستان دارای قدمتی بسیار زیاد می باشد و آثار باستانی متعددی ‏در آن وجود دارد، همانطور که پیش تر اشاره کردیم تعداد زیادی از این آثار ارزشمند در ‏موزه باستان شناسی نگهداری می شود بنابراین در سفر با تور وارنا بازدید از این ‏مجموعه کم نظیر را فراموش نکنید  
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با بزرگ ترین موزه کشور بلغارستان ‏بدست آورده باشید.‏

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه باستان شناسی وارنا

میلاد بهرامی 7 تیر 97
3
واقعا اگر به موزه گردی و تاریخ علاقه زیادی دارید من بهتون موزه باستان شناسی وارنا خیلی پیشنهاد می کنم من خودم رفتم خیلی خوشم اومد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما