قطب منار

شهر دهلی واقع در کشور زیبای هند، یکی از بزرگ ترین شهر ها در این کشور می باشد. جاذبه های دیدنی بسیار زیاد شهر دهلی باعث محبوبیت آن در بین گردشگران شده است. سالانه گردشگران بسیاری از سر تا سر دنیا برای تفریح و بازدید به این شهر سفر می کنند. یکی از معروف ترین و قدیمی ترین جاذبه های دیدنی این شهر، قطب منار می باشد. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با قطب منار در اختیار شما قرار دهیم.
قطب منار یکی از جذاب ترین دیدنی ها برای گردشگران تور دهلی می باشد. این مناره بلند ترین بنای آجری ساخته شده به دست بشر است. ارتفاع قطب منار در حدود 73 متر بوده و جنس آن از سنگ های سرخ و مرمر می باشد. این بنای بسیار زیبا به دستور پادشاهی از سلسله غوریان به نام سلطان معزالدین غوری ساخته شده است. ساخت این بنا از سال 1199 میلادی آغاز و در سال 1230 پایان یافت. این مناره در سال 1368 به دلیل برخورد رعد و برق، کمی آسیب دید و بعد از آن به دستور فیروزشاه بازسازی و ترمیم شده است. این مناره دارای پنج طبقه بوده و در ساخت آن از منار جام واقع در کشور افغانستان الهام گرفته شده است. در اطراف این مناره چندین خرابه از قرون وسطی باقی مانده است. این مناره در بین گردشگران تور هند و مردم این کشور به عنوان اولین بنای بلند در این کشور شناخته می شود. بر روی دیوار های این مناره کتیبه هایی وجود دارد که بر روی آن ها آیات قرآن و نام چندین پادشاه نوشته شده است. برای رسیدن به طبقه پنجم این مناره لازم است که از حدود 390 پله بالا بروید. همچنین جالب است بدانید طبقات پایینی این بنا بزرگ تر از طبقات بالایی می باشند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز قطب منار
گالری تصاویر ویدئو ها
مشاهده نظرات ثبت شده
آخرین نظرات ثبت شده
حیدری 7 مرداد 1397
4
قطب منار دهلی فوق العاده زیباست من از دیدن عکسش هم لذت بردم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری