موزه زیر آب آنتالیا

موزه زیر آب آنتالیا یکی از جاذبه های گردشگری بسیار جذاب و مهیج شهر آنتالیا به شمار می رود که گردشگران زیادی هر ساله از این منطقه بازدید می کنند. موزه زیر آب آنتالیا تنها موزه زیر آب موجود در اروپا می باشد که برای تماشا آن باید گواهینامه غواصی داشته باشید تا به شما اجازه بازدید داده شود.
در شهر آنتالیا به دلیل ساحلی بودن، امکان غواصی در مکان های مشخص شده وجود دارد ولی غواصی در قالب دیدن موزه ای جذاب در دل آب بسیاری از گردشگران را به ذوق وا می دارد و برای آن ها دلپذیر است. موزه زیر آب آنتالیا که حدود 110 مجسمه را برای گردشگران و توریست های تور آنتالیا به نمایش گذاشته، در سال 2015 افتتاح گردید. این موزه که در زیر آب های ساحل لانزاروته و در اعماق حدود 13 متری قرار دارد توسط یک هنرمند انگلیسی به نام "جیسون دکرس تیلور" طراحی شده است.
مجسمه های این موزه حالت های مختلفی از کارهای روزمره انسان را به نمایش در آورده است که این حالات شامل: کارکردن با کوشی همراه، قدم زدن، سلفی گرفتن و غیره می شود که نظر گردشگران تور آنتالیا را به خود جلب کرده است. در قسمت دیگری از این موزه یک کشتی مستاصل شده نشان داده شده که افراد کشتی منتظر کمک از سوی مردم هستند. جنس مجسمه های موجود در این موزه از نوعی سیمان می باشد که مدت های زیادی مقاومت دارند. برای ساخت حالات مختلف این مجسمه ها به فرهنگ آناتولی رجوع شده است. با این وجود که بعد از گذشت مدتی که مجسمه ها زیر آب می مانند لایه ای از کلسیم روی آن ها می نشیند ولی باز هم قابل تشخیص هستند و گردشگران تور ترکیه می توانند از آن ها بازدید کنند و خاطرات خوبی از سفر به آنتالیا برای خود به جای بگذارند.  
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه زیر آب آنتالیا

سیامک 13 مرداد 97
3
اگه به غواصی علاقه دارید موزه زیر آب آنتالیا به همتون پیشنهاد می کنم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر