مسجد جامع کوالالامپور

مسجد جامع کوالالامپور که یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است، کهن ترین مسجد شهر کوالالامپور و یکی از قدیمی ترین مسجدهای مالزی می باشد که در محل اتصال رودهای گومباک و کلانگ در منطقه "تون پرئا" احداث گشته است. نقشه اصلی مسجد جامع کوالالامپور به وسیله هوبوک طراحی شد و نخستین نماز جمعه در سال 1909 به دستور سلطان سلانگور در آن برگزار گشت. مکانی که این مسجد در آن بنا گشته، پیش از احداث مسجد، قبرستان اهالی مالایی بود.
این مسجد 2 مناره مهم به رنگ های سفید و قرمز دارد که ارتفاع آن ها حدود 26 متر است و شبیه به چتر هستند. زیبایی این مناره ها، باعث محبوبیت این مسجد نزد گردشگران تور مالزی گشته است. مسجد جامع دارای 3 گنبد است که شبستان اصلی را فرا گرفته اند. ارتفاع گنبد اصلی حدود 21 متر است که بزرگ ترین گنبد مسجد جامع کوالالامپور به حساب می آید. این مسجد در سال 1990 تخریب شد و مجددا مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.
تا قبل از بنا شدن مسجد نگارا، مسجد جامع کوالالامپور مسجد اصلی این شهر بود که مسلمانان در آن به راز و نیاز و عبادت می پرداختند. در معماری این مسجد، نشانه هایی از طرح های اسپانیایی و مراکشی و مغولی نمود پیدا کرده که نظر گردشگران تور کوالالامپور را به خود جذب کرده است. در قسمت های ورودی و کنج این مسجد چترهای فراوانی را می بینید که الگو برداری شده از معماری اسلامی مغول می باشد.
این مسجد در شب منظره ی بسیار زیبایی را به نمایش می گذارد که توریست های تور کوالالامپور را محو خود می کند. تمامی هزینه های مربوط به ساخت مسجد جامع کوالالامپور از بودجه ملی دولت مالزی تامین گشت. مردم بومی کوالالامپور، این مسجد را مسجد جمعه نام نهادند و در روزهای جمعه این مسجد مملو از نمازگذارانی می شود که برای اقامه نماز جمعه به این مکان آمده اند. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره مسجد جامع کوالالامپور

تورج 18 مهر 97
0
مسجد جامع کوالالامپور ؟؟ درسته واقعا ؟ خخخ اونجام مسجد جامع دارند؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما