مسجد جامع کوالالامپور

مسجد جامع کوالالامپور که یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است، کهن ترین مسجد شهر کوالالامپور و یکی از قدیمی ترین مسجدهای مالزی می باشد که در محل اتصال رودهای گومباک و کلانگ در منطقه "تون پرئا" احداث گشته است. نقشه اصلی مسجد جامع کوالالامپور به وسیله هوبوک طراحی شد و نخستین نماز جمعه در سال 1909 به دستور سلطان سلانگور در آن برگزار گشت. مکانی که این مسجد در آن بنا گشته، پیش از احداث مسجد، قبرستان اهالی مالایی بود.
این مسجد 2 مناره مهم به رنگ های سفید و قرمز دارد که ارتفاع آن ها حدود 26 متر است و شبیه به چتر هستند. زیبایی این مناره ها، باعث محبوبیت این مسجد نزد گردشگران تور مالزی گشته است. مسجد جامع دارای 3 گنبد است که شبستان اصلی را فرا گرفته اند. ارتفاع گنبد اصلی حدود 21 متر است که بزرگ ترین گنبد مسجد جامع کوالالامپور به حساب می آید. این مسجد در سال 1990 تخریب شد و مجددا مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.
تا قبل از بنا شدن مسجد نگارا، مسجد جامع کوالالامپور مسجد اصلی این شهر بود که مسلمانان در آن به راز و نیاز و عبادت می پرداختند. در معماری این مسجد، نشانه هایی از طرح های اسپانیایی و مراکشی و مغولی نمود پیدا کرده که نظر گردشگران تور کوالالامپور را به خود جذب کرده است. در قسمت های ورودی و کنج این مسجد چترهای فراوانی را می بینید که الگو برداری شده از معماری اسلامی مغول می باشد.
این مسجد در شب منظره ی بسیار زیبایی را به نمایش می گذارد که توریست های تور کوالالامپور را محو خود می کند. تمامی هزینه های مربوط به ساخت مسجد جامع کوالالامپور از بودجه ملی دولت مالزی تامین گشت. مردم بومی کوالالامپور، این مسجد را مسجد جمعه نام نهادند و در روزهای جمعه این مسجد مملو از نمازگذارانی می شود که برای اقامه نماز جمعه به این مکان آمده اند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به مسجد جامع کوالالامپور
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

تورج 18 مهر 97
0
مسجد جامع کوالالامپور ؟؟ درسته واقعا ؟ خخخ اونجام مسجد جامع دارند؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور مالزی زمستان 98
7 شب
ماهان
آیسو سفر پارسه
4 اسفند - 17 اسفند

تور کوالالامپور 14 بهمن 98
6 شب
ماهان
گردشگر زمان
14 بهمن - 21 بهمن

تور کوالالامپور اسفند 98
7 شب
ماهان
اسطوره بیستون
4 اسفند - 19 اسفند

تور کوالالامپور نوروز 99
7 شب
ماهان
کاخ سپید ملل
1 فروردین - 9 فروردین

تور کوالالامپور ویژه نوروز 99
7 شب
ماهان
اسطوره بیستون
25 اسفند - 5 فروردین

تور مالزی نوروز 99
7 شب
ماهان
اوج ماندگار
29 اسفند - 11 فروردین

تور مالزی 14 بهمن 98
6 شب
ماهان
اوج ماندگار
14 بهمن - 21 بهمن

تور مالزی 14 بهمن 98
6 شب
ماهان
ندا پرواز
14 بهمن - 21 بهمن

تور مالزی بهمن 98 ویژه تعطیلات
7 شب
ماهان
ندا پرواز
14 بهمن - 29 بهمن

تور مالزی بهمن و اسفند 98
7 شب
ماهان
همیشه سفر
4 اسفند - 12 اسفند