موزه ملی چرنوبیل

شهر چرنوبیل واقع در استان کی یف در کشور اکراین و در نزدیکی مرز بلاروس می باشد. پس از فاجعه ی هسته ای در نزدیکی این شهر، چرنوبیل خالی از سکنه شده است. همچنین موزه ای بنام موزه ملی چرنوبیل در شهر کی یف ساخته شده که حال و روز این شهر را به نمایش می گذارد.
انفجار هسته ای چرنوبیل در تاریخ 6 اردیبهشت 1365 (26 آوریل 1986) در نیروگاه هسته ای این شهر رخ داده است، آتش سوزی رآکتور 4 در این نیروگاه باعث پخش رادیو اکتیو در اروپا شد. شهر پرویپیات با فاصله 3 کیلومتر از این نیروگاه هسته ای، نزدیک ترین شهر به آن بود که اکثر مردمان آن از کارکنان این نیروگاه بوده اند. پس از این حادثه این شهر از بین رفته و متروکه شده است. این فاجعه باعث شد که عواقب آن تا سال ها اهالی این منطقه و همچنین مردم اکراین را تحت تاثیر قرار دهد.
این موزه اتفاقات آن زمان را درون خودش به نمایش می گذارد. گردشگران تور کی یف با بازدید از موزه ملی چرنوبیل می توانند از اتفاقات آن دوره مطلع شوند. از وسایلی که در داخل موزه ملی چرنوبیل در معرض نمایش گذاشته شده است می توان به ماسک گاز، کامیون ها، لباس های کار در نیروگاه و همچنین عکس کودکان، کارکنان اورژانس و موارد دیگر اشاره کرد. موزه ملی چرنوبیل فضای عجیبی داشته و بازدید کنندگان این موزه حال و هوای دوران انفجار و پس از انفجار این شهر را حس می کنند.
تمام ابزار های موجود در این موزه پس از انفجار و در صحرا پیدا شده است. همچنین مجسمه هایی از آتش نشان ها و دیگر افرادی که در این حادثه جان باخته اند در این موزه قرار داده شده اند. گردشگران تور کی یف پس از ورود به موزه، نشان هایی آویزان از سقف را دیده، که نشانه ای از شهر هایی است که بعد از این حادثه از بین رفته و تخلیه شده اند. اکثر توضیحات و ویدئو هایی که در این موزه مشاهده می کنید به زبان روسی می باشد.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه ملی چرنوبیل

رادین 18 مهر 97
1
لطفا هزینه ی ورودی موزه ملی چرنوبیل رو هم بگید؟؟؟؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر