برج ساعت

برج ساعت یکی از جاذبه های پرطرفدار در شهر آنتالیا می باشد که سمبلی از آنتالیای کهن محسوب می شود. این برج تنها اثر به جا مانده از برج های هشتادگانه آنتالیای قدیم می باشد. برج های هشتادگانه نام برج هایی است که در زمان های قدیم در اطراف این شهر قرار داشتند. برج ساعت که بنایی سنگی و مرتفع دارد، از دور، نمایی بسیار زیبا را به نمایش می گذارد که برای همگان یادآور میراثی باقی مانده از گذشته است.
پرچم، ساعت و تعدادی سنگ نوشته از ویژگی های منحصر به فرد برج ساعت به حساب می آید. وقتی که به نزدیکی برج ساعت می رسید، موضوعی که توجه شما را به خود معطوف می کند، تقابل برج ساعت و هتل ها و رستوران های پیشرفته اطراف آن است. این برج در حقیقت نشانگر ورودی شهر قدیم آنتالیا می باشد، این ورودی زمانی قسمتی از دیواری که از شهر محافظت می کرده را شامل می شد. گردشگران تور آنتالیا می توانند به جای دیدن سازه های مدرن و پر نور شهر، حال و هوای سنتی را در این ناحیه تجربه کنند. درخت هایی که اطراف این برج کاشته شده است این حس و حال سنتی را بیشتر ترهیب می کنند.
برج ساعت یکی از نقاط پرطرفدار برای گردشگران تور ترکیه در شهر آنتالیا می باشد. در دوره حکومت عثمانی، ساکنان شهر در زیر آن با هم قرار ملاقات می گذاشتند. هنگام غروب آفتاب که نور، زیبایی برج را دو چندان می کند، این منظره شما را به وجد می آورد و می توانید در آسمان شب عکس های جذابی را از آن ثبت کنید. برج ساعت یک نقشه مربعی دارد و از سنگ های قطعه قطعه و سخت ساخته شده است. گردشگران تور آنتالیا می توانند بعد از بازدید از این برج، به رستوران ها و کافه های نزدیک آن بروند و لحظات خوشی را برای خود بسازند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز برج ساعت
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
رایان 18 مهر 1397
0
برج ساعت ترکیه خیلی زیباست و من مجسمه رو نمادش رو به عنوان سوغات برای همه آوردم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری