معبد بهشت

نام کشور چین که به گوش می خورد جاذبه های گردشگری معروفی مانند دیوار چین، اژدها، امپراتوران و همچنین آثار طبیعی و تاریخی بسیاری در ذهن انسان تداعی می شود. یکی از آثار تاریخی مشهور که در کشور چین و شهر پکن واقع شده است، معبد بهشت می باشد. با لحظه آخر همراه باشید تا با معبد بهشت، این بنای تاریخی دیدنی آشنا شوید.
به طور کلی در بین مردم چین معابد، کاخ ها و قصر های تاریخی که با معماری خاصی ساخته شده اند، ارزش بالایی دارند. معبد بهشت نیز جزء آثار تاریخی است که در بین مردم کشور چین و همچنین گردشگران تور چین از محبوبیت بالایی برخوردار است.
معبد بهشت قدمتی حدود 500 ساله دارد و گوشه ای از تاریخ و فرهنگ کشور باستانی و کهن چین را به نمایش گذاشته است. این معبد دیدنی که با نام معبد تائویسم نیز معروف است، با وسعتی حدود 2670000 متر مربع نیایشگاه بسیاری از امپراتوران چینی بوده که در این مکان به دعا برای پربار بودن محصول سال و یا اهدای قربانی به خدایان می پرداختند.
ساخت معبد بهشت که به دستور امپراتور یانگل و در سال 1420 میلادی آغاز شده است، در میان پارک بزرگ و تماشایی قرار گرفته که جشن ها و مراسم مختلفی در آن برگزار می شود. این پارک که مملو از درختان کاج قدیمی است و معبد بهشت را در خود جای داده، خود خیلی از دلایلی است که گردشگران تور پکن را ترغیب می کند تا به این مکان سفر کنند.
نام معبد بهشت از کلمه Heaven ترجمه شده که به معنای بهشت می باشد، اما می دانیم که مردم چین عقاید مذهبی متفاوتی داشته و به بهشت و جهنم اعتقادی ندارند. با این تفاسیر معبد آسمان واژه مناسب تری برای نامگذاری این معبد با شکوه محسوب می شود.
امروزه محوطه درونی بنای معبد شمال سالن های مخصوص دعا برای پربار بودن محصولات کشاورزی، قربانگاه مدور، طاق امپراتوری، سالن های شرقی و غربی، قصر روزه، اداره موسیقی الهی، انبار الهی، آشپزخانه الهی، طویله، کشتارگاه و راهروی طویلی است که همگی در طی سالیان دراز به خوبی حفظ شده اند.
گردشگران تور پکن در انتها جالب است بدانید معبد بهشت بزرگ ترین مجموعه در دنیا است که مراسم اهدا قربانی به آسمان در آن انجام می گیرد و در سال 1988 به عنوان به یک اثر فرهنگی و تاریخی ارزشمند در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره معبد بهشت

عرفان 10 خرداد 97
4
معبد بهشت واقعا زیباست به همه مسافرای عزیز بازدید از اونو به شدت پیشنهاد می دم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر