کاخ کاسا روسادا

کاخ کاسا روسادا در کشور آرژانتین و در پایتخت این کشور یعنی شهر بوئنوس آیرس، در انتهای شرقی میدان پلازا دی مایو، واقع شده است. کاخ کاسا روسادا یا کاخ صورتی (زیرا نمای بیرونی آن به رنگ صورتی است) محل رسمی اقامت و دفتر کار رئیس جمهور آرژانتین می باشد. این کاخ در سال 1882 به دستور رئیس جمهور خولیو آرجنتینو روکا و توسط معمار بریتانیایی ادوارد تایلور، ساخته شد، با اینکه این کاخ در قرن نوزدهم ساخته شده است، ولی بازسازی های فراوانی در طول سال ها روی آن صورت گرفته است. دلیل صورتی بودن رنگ کاخ کاسا روسادا این است که در آن زمان دو حزب سیاسی مهم وجود داشت که علامت یکی از آنها رنگ قرمز و علامت دیگری رنگ سفید بود، برای ایجاد صلح، اتحاد ملی و پیمان غیرنظامی، تصمیم گرفته شد که رنگ این ساختمان عظیم به رنگ صورتی درآید که ترکیبی از رنگ قرمز و سفید است. نظریه‌ دیگر می‌گوید این رنگ صورتی فقط حاصل ترکیب رنگ سفید با خون گاو است که در اوخر قرن نوزدهم بسیار مرسوم بوده است. این کاخ، مکانی پر از گنجینه های ملی شامل اتاق مجسمه های نیم تنه مرمری رئیس جمهورهای گذشته، پلکان ایتالیا و موزه کاسا روسادا می باشد. در داخل موزه کاخ کاسا روسادا، آثار دست ساز مختلفی از بخش های مختلف کشور آرژانتین به نمایش گذاشته شده است. در کاخ کاسا روسادا یک تراس وجود دارد که Eva Peron (همسر دوم رئیس جمهور آرژانتین) چندین بار در آن حضور یافته و از همان جا برای آخرین بار با مردمش بدرود گفته است و جمله‌ معروف «برای من گریه نکن آرژانتین» را بیان کرده است. وقتی همراه با تور آرژانتین برای گردش به کاخ کاسا روسادا می‌ روید، می‌توانید از موزه‌ طبقه پایین ساختمان که اطلاعات خوبی از کاخ ریاست جمهوری در بوئنوس آیرس، اشیاء به جای مانده از رئیس جمهورهای قبلی و در کل کشور آرژانتین را در خود دارد هم دیدن کنید. در ضمن می‌توانید هر ساعت شاهد مراسم تعویض گارد در مقابل قصر باشید. شاید شما هم مانند تمام توریست‌هایی که به این مکان می روند فکر کنید که رئیس جمهور آرژانتین در این ساختمان زندگی می‌کند، اما کاسا روسادا فقط محل کار رئیس جمهور وقت می باشد و محل زندگی‌ آن در لوس اولیووس (Los Olivos) در حومه‌ شهر واقع شده است. عکاسانی که به این مکان می روند تا از این کاخ زیبا عکاسی کنند فقط اجازه‌ ورود به محوطه بیرونی مجموعه کاخ را دارند. برای گردشگران تور آرژانتین، تورهای رایگان بازدید یک ساعته از کاخ کاسا روسادا وجود دارد اما لازم به ذکر است که گردشگران اجازه بازدید از تمام بخش‌ها کاخ را ندارند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کاخ کاسا روسادا
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
پولاد 17 مهر 1397
3
کاخ کاسا روسادا ازکلیسا های معروف آرژانتین به شمار می رود ؟ لطف می کنید در مورد جاذبه های پر طرفدار آرژانتین بیش تر توضیح دهید؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری