معبد دندان بودا

📅 انتشار : 1396/11/24 📅 بروزرسانی : 1401/11/01 بازدید : 1051

معبد دندان مقدس بودا
معبد دندان مقدس بودا
معبد دندان مقدس بودا
معبد دندان مقدس بودا

همان طور که می دانید سنگاپور یکی از کشور هایی است که پر از جاذبه های  تاریخی زیبا و دیدنی می باشد. این کشور مهد فرهنگ و تمدن بوده و موزه هایی با آثار هنری بسیار زیبا و نفیس را از سال های بسیار دور در خود جای می دهد.

معرفی معبد دندان مقدس بودا 

در جزیره کندی یکی از مشهورترین وعجیب ترین معبد تاریخی و هنری بنا شده است. این معبد تاریخی، به نام معبد دالادا مالیگاوا می باشد ولی معرف به معبد دندان بودا است. معبد دندان بودا در سال 1980 در شهر کندی بنا شد که قرار بود این معبد به صورت سنتی باشد ولی با  گذشت زمان به مکانی مقدس تبدیل شد. قدمت این معبد به بیش از 15 سال باز می گردد. در معبد بودا از یاد بود دندان بودا نگهداری می شود. 

تجربه سفر به کشورهای آسیای شرقی با جاذبه‌های دیدنی هیجان انگیز

بخش های معبد دندان مقدس بودا 

معبد بودا دارای چهار سالن اصلی می باشد. سالن اصلی معبد با سقفی بلند و با آثار هنری مانند (نقاشی، مجسمه، تابلو وغیره) به چشم می خورد. وقتی محو تماشای این هنر هستیم چشمانمان به  یک بشقاب پرنده ای می خورد  که دارای چرخه نمازی بزرگ است که بسیار زیبا نقاشی شده است. در طبقه سوم این معبد استخوان های باقی مانده از بوداییان با احترام نگهداری می شود. طبقه چهارم که طبقه نور مقدس نام دارد بیشترین توجه  گردشگران و  بازدید کنندگان تور سنگاپور را به خود جلب می کند همچنین لازم به ذکر است این گنبد از جنس طلا ساخته شده وهر چهار شنبه آن را شست و شو میدهند و آب آن را تبرک می کنند در طبقه دوم معبد ، چایخانه ایی  کوچک، بسیار زیبا و حیرت انگیز وجود دارد در این چایخانه علاوه بر چای، از گردشگران و مشتریان با نوشیدنی های گیاهی نیز پذیرای می شود. در معبد بیش از  300 اثر بودایی از سراسر آسیا  مخصوصا از چین و تایلند و میانمار و پاکستان وجود دارد. امیدواریم سفری به یاد ماندنی در تور سنگاپور برای شما رقم بخورد.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.3 از 5 | از 100 کاربران به معبد دندان بودا