معبد دندان بودا

همان طور که می دانید سنگاپور یکی از کشور هایی است که پر از جاذبه های  تاریخی زیبا و دیدنی می باشد. این کشور مهد فرهنگ و تمدن بوده و موزه هایی با آثار هنری بسیار زیبا و نفیس را از سال های بسیار دور در خود جای می دهد. در جزیره کندی یکی از مشهورترین وعجیب ترین معبد تاریخی و هنری بنا شده است. این معبد تاریخی، به نام معبد دالادا مالیگاوا می باشد ولی معرف به معبد دندان بودا است. معبد دندان بودا در سال 1980 در شهر کندی بنا شد که قرار بود این معبد به صورت سنتی باشد ولی با  گذشت زمان به مکانی مقدس تبدیل شد. قدمت این معبد به بیش از 15 سال باز می گردد. در معبد بودا از یاد بود دندان بودا نگهداری می شود. 
معبد بودا دارای چهار سالن اصلی می باشد. سالن اصلی معبد با سقفی بلند و با آثار هنری مانند (نقاشی، مجسمه، تابلو وغیره) به چشم می خورد. وقتی محو تماشای این هنر هستیم چشمانمان به  یک بشقاب پرنده ای می خورد  که دارای چرخه نمازی بزرگ است که بسیار زیبا نقاشی شده است. در طبقه سوم این معبد استخوان های باقی مانده از بوداییان با احترام نگهداری می شود. طبقه چهارم که طبقه نور مقدس نام دارد بیشترین توجه  گردشگران و  بازدید کنندگان تور سنگاپور را به خود جلب می کند همچنین لازم به ذکر است این گنبد از جنس طلا ساخته شده وهر چهار شنبه آن را شست و شو میدهند و آب آن را تبرک می کنند در طبقه دوم معبد ، چایخانه ایی  کوچک، بسیار زیبا و حیرت انگیز وجود دارد در این چایخانه علاوه بر چای، از گردشگران و مشتریان با نوشیدنی های گیاهی نیز پذیرای می شود. در معبد بیش از  300 اثر بودایی از سراسر آسیا  مخصوصا از چین و تایلند و میانمار و پاکستان وجود دارد. امیدواریم سفری به یاد ماندنی در تور سنگاپور برای شما رقم بخورد
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره معبد دندان بودا

امیر حسین 30 دی 97
0
نمی دونم چرا معبد دندان بودا من رو یاد امام زاده های خودمون میندازه
رز 13 خرداد 97
4
اگه به سنگاپور سفر کردید حنما از معبد دندان بودا دیدن کنید خیلی قشنگ و دیدنیه تازه جزیره کندی خودش یه جاذبه به حساب میاد..
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر