قلعه مارماریس

شهر مارماریس واقع در کشور ترکیه می باشد و کشور ترکیه به دلیل محیط های توریستی زیادی که دارد سالانه گردشگران بی شماری را پذیرا می باشد که یکی از این مناطق گردشگری شهر مارماریس می باشد که یکی از محبوب ترین شهرهای گردشگری در کشور ترکیه می باشد که بزرگ ترین اقامتگاه ها در سراسر ساحل دریای اژه را دارا می باشد. از جمله جاذبه های گردشگری شهر مارماریس می توان به قلعه  مارماریس اشاره کرد. ساخت این قلعه در سال 1522 به دستور سلطان عثمانی، شاه سلطان سلیمان عثمانی صورت گرفت. همراه با ساخت قلعه  مارماریس، یک کاروانسرای کوچک هم به دستور مادر سلطان سلیمان، عایشه حفصه سلطان، بنا گردید.
قلعه مارماریس به عنوان پایگاه نظامی برای نیروهای سلیمان مورد استفاده قرار می گرفت. در طی جنگ جهانی اول قلعه مورد حمله  ناوگان فرانسه قرار گرفت و آسیب جدی به آن وارد شد. تا دهه ی 1970 از قلعه به عنوان محیطی برای اسکان استفاده می کردند که در آن 18 خانه، 1چشمه و1 خرپشته وجود داشت. لرد نلسون و ناوگانش که در سال 1798 برای مبارزه با ناپلئون به سمت مصر به راه افتاده بودند در این قلعه مستقر شدند. این قلعه در بین سال های 1980_1990 برای بازگشت به شکل نخست آن بازسازی شد و در سال 1991 به یک موزه مبدل گردید.
قلعه مارماریس دارای هفت منطقه داخلی است که از این تعداد دو منطقه برای سالن باستان شناسی است و یک منطقه هم برای سالن مردم نگاری می باشد. مناطق دیگر هم به عنوان گالری های هنری و انبار مورد استفاده قرار می گیرند. قلعه مارماریس هم در طول روز و هم در طول شب منظره بسیار زیبایی دارد که گردشگران تور مارماریس می توانند از این مناظر رویایی بازدید لذت ببرند. نمای باشکوه شهر مارماریس از جمله خرابه های باستانی فیسکس که یک شهر بندری  مهم در منطقه کاریا بورد است از بالای قلعه قابل مشاهده می باشد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره قلعه مارماریس

دادبه 17 مهر 97
4
تو قلعه مارماریس و نزدیکای این قلعه کافه ها و رستوران های سنتی خوبی داره پیشنهاد می کنم برید حتما
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر