کلیسای قلب مقدس

کلیسای قلب مقدس که ششمین کلیسای بزرگ جهان است، در منطقه کوئکولبرگ روی تپه های کوکل برگ در پایتخت کشور بلژیک یعنی شهر بروکسل واقع شده است . کلیسای قلب مقدس در واقع زاییده افکار لئوپولد دوم ( دومین پادشاه بلژیک ) می باشد. ساخت این کلیسا در سال 1905 به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد استقلال بلژیک شروع شد و در سال 1970 تکمیل شد.

از خصوصیات ظاهری و معماری کلیسای قلب مقدس می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1) سالن اصلی این کلیسا حدود 140 متر طول ( 463 فوت ) داشته و عرض آن در پهن ترین قسمت حدود 108 متر ( 351 فوت ) است.
2) ساختمان کلیسا ترکیبی از بتن مسلح ( بتن مسلح شده با میلگرد ) با لایه های سفالینه ، آجر و سنگ ساخته شده است.
3) معماری این کلیسا به دلیل جثه عظیم آن مخلوطی از سبک های مختلف است.
کلیسای قلب مقدس بزرگترین ساختمان در سبک هنر دکو (Art Deco) در جهان می باشد. در داخل کلیسا مجموعه بسیار عالی از هنر بوده و یک نمایشگاه از تاریخ کلیسا بر پا است. 

تصویر مسیح که در حال دعای خیر گفتن در بالای محراب آویزان است، توسط ژرژ مین (Georges Minne) هنرمند مجسمه ساز بلژیکی ساخته شده است که بسیاری از گردشگران تور بلژیک مات و مبهوت آن می شوند. از بالای گنبد منظره‌ خیره کننده‌ از شهر بروکسل و حاشیه آن تا شهر آنتورپ (Antwerp) قابل مشاهد می‌باشد. در آنجا می‌توان دوربین دوچشمی برای دیدن مناظر اجاره کرد. این کلسیا دارای ظرفیت 3500 نفری بوده و مرکز برگزاری مراسم های مذهبی کاتولیک ها  و نیز کنفرانس ها و نمایشگاه هایی مانند نمایشگاه بین المللی لئوناردو داوینچی  سال 2007-2008  بوده است . از مراکز دیگر این کلیسا می توان به رستوران ، نمایشگاه رادیویی کاتولیک ، موزه و سالن آن اشاره کرد که مورد توجه گردشگران تور بلژیک قرار می گیرد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسای قلب مقدس

سیما 17 مهر 97
4
کلیسای قلب مقدس خیلی مکان جالب و دیدنی هست اما سعی کنید به تموم اعتقاداتشون و قوانینشون احترام بگذارید و رعایت کنید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر