مجسمه بودا

معبد بودای بزرگ روی یک جزیره صخره ای کوچک، در شمال شرقی کوا ساموئی قرار گرفته است. مردم محلی، این معبد را با نام وات فرا یی می شناسند. در این معبد یک مجسمه بودا وجود دارد که دوازده متر می باشد و در سال 1372 ساخته شده است و تاکنون به عنوان یکی از محبوب ترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری ساموئی در بین مسافران و گردشگران تور ساموئی می باشد. این معبد در جزیره کوه فان قرار گرفته است و از طریق جاده ای که به جزیره اصلی ساموئی وصل میشود، قابل دسترس است. مجسمه بودا را می توان از فاصله دور، یعنی از چندین کیلومتر آن طرف تر هم مشاهده کرد. مجسمه بودا اولین جاذبه ای است که مسافران تور ساموئی می توانند از داخل هواپیما آن را مشاهده کنند. بودای بزرگ به حالت مارا (چهار زانو) نشسته است. کف دست چپ این مجسمه رو به بالا، روی پایش قرار دارد و همچنین دست راست آن نیز روی زانویش، به سمت پایین قرار گرفته است. به طوری که نوک انگشتانش تا نزدیک زمین آمده است. حالت نشستن مجسمه بودا، نمایشگر آن لحظه ای است که بودا در سفرش به روشنگری، موفق می شود تا با مدیتیشن و همچنین حفظ آرامش، بر وسوسه ها و خطراتی که، شخصیت منفی ما را پیش رویش قرار می دهد، غلبه کند. این حالت نشستن نمادی از استقامت، خلوص و همچنین روشنگری است. 
دور پایه مجسمه بودا یک حیاط بزرگ و همچنین خواروبار فروشی هایی وجود دارد که در آن ها طلسم ها، دست سازهای مذهبی، لباس و همچنین انواع سوغات به فروش می رسد. در این معبد، دو مجسمه زیبای دیگر هم وجود دارند که گردشگران تور ساموئی را به سوی خود جذب میکند. یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری این معبد، وجود راه پله همراه با طراحی رنگانگ و همچنین پر از جزئیات اژده ها، شما را به سکویی که بودا در آنجا قرار گرفته است، می رساند. مردم تایلند هر روز به کنار مجسمه بودا میروند و برای آن میوه و گل هدیه می برند و همچنین در پایین این مجسمه نیز عود روشن می کنند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به مجسمه بودا
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

آنیتا 17 مهر 97
3
من خودم عاشق مجسمه بودا هستم و انواع مجسمه های کوچیک و بزرگ رو دارم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.