خانه اپرا سیدنی

خانه اپرا سیدنی به عنوان یکی از نشانه های اصلی در کشور استرالیا محسوب میشود که قدمتی پنجاه ساله دارد. این مکان سالانه صدها هزار نفر را به استرالیا میکشاند تا گردشگران را از نزدیک با این مکان زیبا و شگفت انگیز آشنا کند. با لحظه آخر همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی در مورد خانه اپرا سیدنی در اختیار شما قرار دهیم.

گردشگران تور سیدنی وقتی به هر طرف از شهر استرالیا سفر میکنید، شگفتی های بسیاری را می بینید. یکی از این شگفتی های زیبا خانه اپرا سیدنی میباشد، که یکی از متمایزترین بناهای قرن بیستم از لحاظ معماری است. این بنا در شهر ساحلی سیدنی و همچنین در ایالت نیوسات ولز کشور استرالیا قرار دارد. این بنا در حال حاظر یکی از مهم ترین اماکن توریستی در کشور استرالیا به شمار می رود. این مرکز هنرهای سیدنی به عنوان مرکز هنرهای چند گانه سیدنی نیز به حساب می آید. این بنای شگفت انگیز در نوک شمال شرقی سیدنی و در بندرگاه ساخته شده است. طراحی خانه اپرا در سال 1959 توسط معمار دانمارکی آغاز شده است. این طراحی شامل سه مرحله است. مرحله اول شامل سکو بالا، مرحله دوم شامل ساخت و ساز از پوسته بیرونی و همچنین مرحله سوم نیز شامل طراحی داخلی است. این مکان در نهایت، در سال 1973 توسط ملکه الیزابت دوم رونمایی شده است. معمار معروف خانه اپرا به خاطر طراحی زیبای این بنا در سال 2007 جایزه ای برابر با جایزه نوبل، برای طراحی این بنا کسب کرد و همچنین این مرکز در لیست بناهای تاریخی سازمان میراث فرهنگی ثبت شده است. 
گردشگران تور سیدنی توجه داشته باشند که خانه اپرا سیدنی دارای عمارتی زیبا، بلند و صدفی شکل است که به دلیل پیش رفتگی در روی آب قرار گرفته است و همچنین با بندر شهر سیدنی، بسیار هماهنگی دارد. این ساختمان زیبا نه تنها بندر استرالیا را مزین کرده، بلکه به کل خط آسمان شهر سیدنی زیبایی بخشیده است. این خانه مجموعه ای عظیم از سالن های اجتماعات برای برگزاری انواع گرد همایی ها، مراسم هنری، جشنواره تئاتر و همچنین موسیقی می باشد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره خانه اپرا سیدنی

آبتین 17 مهر 97
1
خانه اپرا سیدنی رو بسیار خوب و زیبا طراحی کرده اند و به جاذبه گردشگری تبدیل شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر