پارک مینیاتور تبریز

تبریز بزرگترین قطب اقتصادی و همچنین تفریحی، منطقه شمال غرب ایران و مناطق آذری نشین ایران می باشد. یکی از جاذبه های دیدنی شهر تبریز که طرفداران بسیاری دارد پارک مینیاتور تبریز است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این پارک، در خیابان گلکهار و در انتهای پارک آنالار و آتالار واقع شده است و همچنین توسط سازمان زیبا سازی شهرداری تبریز در سال 1390 احداث شده است. این پارک به مینیا نیز معروف است. گردشگران تور تبریز میتوانند برای گذراندن اوقات خوش در فضای سبز این پارک، جاذبه های منحصر به فرد شهر تبریز را در اندازه ای کوچک تر از واقعیت مشاهده کنند. آثار تاریخی و دیدنی تبریز که به صورت مینیاتوری و ماکت ساخته شده اند و این آثار شامل عمارت ائل گلی، کاخ شهرداری، ارگ علیشاه، مقبره الشعرا، برج خلعت پوشان، مسجد کبود، ساختمان بانک ملی و غیره می باشد.
پارک مینیاتور تبریز در کنار داشتن آثار تاریخی، به یک مرکز گردشگری و دیدنی برای شهروندان عزیز و گرامی نیز تبدیل شده است. شاید به همین دلیل است که پارک مینیاتور تبریز، اولین پارک موضوعی در تبریز می باشد. این پارک برای شهروندان بسیار خوشایند است.
پارک مینیاتور تبریز برای اولین بار در این شهر احداث شده است و پس از آن، نظیر این پارک در تهران و مشهد نیز در حال ساخت است. در این پارک بسیار زیبا علاوه بر تمام اماکن مهم که به صورت مینیاتور است، باغ های گل کاری شده از گل های خاص و همچنین طرح های ژاپنی و مینیاتوری نیز در این اماکن تاریخی وجود دارد که گردشگران تور تبریز از این مکان، برای عکاسی استفاده می کنند. این مکان دیدنی در اعیاد نوروز بسیار مورد توجه گردشگران تور تبریز قرار میگیرد، چون در این فصل از سال شهر تبریز بهترین آب و هوا را برای گردش دارد. به شما گردشگران تور تبریز پیشنهاد می شود اگر به شهر زیبا سفر میکنید حتما از پارک دیدن نمایید.

 


گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پارک مینیاتور تبریز

فریده 16 مهر 97
1
من طرفدار پر پا قرص پارک مینیاتور تبریز هستم خیلی ایده ی جالبی بود یک مکان دیدنی به شهر زیبای تبریز اضافه کردند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر