کلیسای جامع فلورانس

فلورانس شهری بسیار زیبا و توریستی است. این شهر در مرکز ناحیه توسکانی قرار دارد. فلورانس جزیره ای است که در شمال شرقی ایتالیا واقع شده است و بیش از چهل موزه و نگارخانه‌ پربازدید دارد که یکی از آنها، کلیساهای معروف کلیسای جامع فلورانس است. کلیسای سانتا ماریا دل فیوره، گنبد بسیار بزرگ و زیبایی دارد که در دوران رنسانس بنا شده این کلیسا زیبا اصلی ‌ترین نماد شهر زیبای فلورانس میباشد. گنبد آجری کلیسای جامع فلورانس، بزرگ ‌ترین گنبد آجری دنیا به حساب می آید. از مشهورترین اثرهای این کلیسا، نقاشی کمدی الهی دانته می باشد که در داخل کلیسا نگهداری می‌شود که برای گردشگران تور ایتالیا بسیار جذاب است.معمار این کلیسای زیبا، به نام برونسکی با نبوغی استثنایی، این گنبد را طراحی و سپس بنا کرده است. 
داخل کلیسای جامع فلورانس با شیشه‌های نقاشی شده، تزیین شده است. تزئینات دیگر در این کلیسا، به مرور زمان از بین رفته و یا به موزه‌های دیگرمنتقل شده است.
کلیسای سانتا ماریا دل فیوره که توسط آرنولفو دیکامبیو طراحی شده، سومین کلیسای بزرگ جهان است. گردشگران تور ایتالیا می توانند به بالای گنبد این کلیسا بروند و چشم انداز سی صد و شصت درجه شهر را مشاهده کنند. نمای داخلی این گنبد زیبا با تابلو آخر الزمان نقاشی شده است. کف سالن این کلیسا با سنگ‌های مرمر رنگی پوشیده شده است که زیبایی خیلی خاصی به کلیسا بخشیده است. از خصوصیات برجسته گنبد این کلیسا این است که، اولین گنبد هشت وجهی در تاریخ بوده که بدون قالب‌ چوبی ساخته شده است. هر یک از زنجیرهای سنگی آن مانند یک مسیر راه آهن هشت وجهی، با ریل‌های موازی و همچنین همراه با ارتباطات میانی ساخته شده است. یکی از شگفتی های کلیسای جامع فلورانس، برج ناقوس است که توسط شخصی به نام جوتو طراحی شده است. او با انجام تقسیم‌ بندی های ظریف، این برج را به چندین طبقه مکعب تقسیم کرده است.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسای جامع فلورانس

پریا 26 آذر 96
1
برای کلیسای جامع فلورانس چقدر باید تیکت تهیه کرد
سعید مرادی 26 آذر 96
1
میشه لطفا قیمت تیکت ها را هم بگید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر