قلعه اوساکا

یکی از جاذبه های کشور ژاپن قلعه اوساکا می باشد. این قلعه یکی از معروف ترین و مشهور ترین قلعه های ژاپن است و نقش مهمی در اتحاد بین آزوچی و مومویاما ایفا می کند. دیوارهای خارجی قلعه اوساکا سیزده کیلومتر میباشد و بخش مرکزی آن به صورت دیوار های پیچ در پیچ متحد المرکز احاطه شده است. بر روی دیوارهای این قلعه ماموران مسلح قرار دارند که از آن شبانه روز محافظت می کنند. قلعه اوساکا دارای هشت طبقه می باشد و درسال 1598 بنا گردیده است و همچنین ساخت آن تا سال 1598 طول کشیده است. در اطراف این قلعه یک خندق بزرگ آب وجود دارد که بر روی یک سکوی سنگی مرتفع به شکل هرم ناقص ساخته شده است تا از هر گونه حملات جنگجویان در امان باشد. در داخل این قلعه موزه های بسیار زیادی وجود دارد که این موزه ها در تمامی هشت طبقه این قلعه زیبا واقع شده اند. قلعه اوساکا به خاطر منظره طبیعی زیبایی که در اطراف آن قراردارد، مشهور است.
 دروازه ها و برج های بزرگ که در اطراف این قلعه واقع شده است، نمای بسیار جذابی به این قلعه داده است که مورد توجه گردشگران تور ژاپن قرار می گیرد.
قلعه اوساکا دارای دیوارهایی با شیب زیاد می باشد که ارتفاع این دیوارها سی متری می باشد و همچنین سقف طبقه هشتم این قلعه به شکل دلفین درآمده است که با کاشی های زینتی و حکاکی هایی به شکل ببر با طلا پوشیده شده است. 
قلعه اوساکا توسط هیده یوشی تویوتومی یکی از بزرگترین فرمانده های ژاپنی ساخته شده است. ساخت این قلعه و برج هایش توسط شصت هزار کارگر در هجده ماه بنا شده است. این قلعه پانزده سال تا مرگ هیدهیوشی پادشاه ژاپن، گسترش و توسعه پیدا کرد اما دو سال بعد از مرگ فرمانده سقوط کرد و نابود شد. 
قلعه اوساکا دوباره توسط حکومت توکوگاوا بازسازی شد و این بار دیوارهای این قلعه دو برابرساخته شد. این قلعه همچنین دوباره بر اثر اصابت صاعقه به یکی از این برج ها، که محل نگهداری مواد منفجره بود مورد اصابت قرار گرفت و نابود شد. در اواسط قرن نوزدهم به وسیله پولی که توسط مردم جمع شده بود، این برج دوباره مورد بازسازی قرار گرفت.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز قلعه اوساکا
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
مهدی 25 آذر 1396
0
برای ورود به قلعه اوساکا باید تیکت بخریم
نگین 25 آذر 1396
0
کشور ژاپن قلعه زیاد داره من رفتم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری