جزیره پروسیدا

جزیره پروسیدا یکی از شگفت انگیزترین و رویایی ترین جزایر ایتالیا است که در خلیج ناپل قرار دارد اما این جزیره معمولا توسط گردشگران نادیده گرفته می شود. تعداد معدودی از گردشگران تور اروپا هستند که از جزیره پروسیدا دیدن کرده اند و این جزیره زیبا هنوز جزء جزایری است که به طور کامل توسط گردشگران کشف نشده است.
بیشتر گردشگران تور ایتالیا که به جزیره ی پروسیدا سفر می کنند علاقه مند به رشته های معماری هستند و تمدن و تاریخچه ی این جزیره آن ها را به سمت خود می کشد. خانه های رنگارنگ با رنگ های انرژی بخش که بعضی از آن ها به صورت پلکانی، پشت سرهم و در کنار ساحل بنا شده اند و همچنین طبیعت بکر و مناظر سرسبزی که در بین خانه ها و در نزدیکی ساحل به چشم می خورد که اکثر آن ها باغ های لیمو هستند، سیمای زیبا و چشم نوازی از این جزیره می سازد و گردشگران تور ایتالیا را به یاد سرزمین های انیمیشنی که در کارتون های کودکیشان دیده اند می اندازد. معماری و طراحی خانه ها و ساختمان ها، در جزیره پروسیدا به رنگ صورتی می باشد که شبیه کشور یونان است. با تماشای این جزیره زیبا تصور می کنید که به یونان سفر کرده اید در صورتی که این جزیره در کشور ایتالیا واقع شده است.
جزیره پروسیدا یکی از بندرهای مهم برای ماهیگیری محسوب می شود و ماهیگیری از اصلی ترین راه های کسب درامد در این جزیره است.
ماهیگیران با قایق های های بزرگ و کوچک خود برای صید ماهی و کسب درآمد به دریا می روند و ماهیگیری شغل اصلی آن ها محسوب می شود به همین دلیل در رستوران های کوچک و بزرگ، آب نماهای بسیار زیبا که در کنار ساحل قرار می دهند و بیشتر غذاهای دریایی مورد استقبال مسافران و گردشگران قرار می گیرد.
البته این رستوران ها علاوه بر غذاهای دریایی با غذاهای محلی مخصوص جزیره پروسیدا نیز پذیرای گردشگران تور اروپا هستند. این جزیره ی بکر برای کسانی که به دنبال مکانی آرام و زیبا برای گذراندن تعطیلات و همچنین تجربه یک سفر لذت بخش هستند، بسیار مناسب است.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره جزیره پروسیدا

نگین 19 آذر 96
0
من به ایتالیا زیاد سفر میکنم ولی تا حالا به جزیره پروسیدا نرفتم
نگار 19 آذر 96
4
این جزیره قایق سواری هم دارد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر