کاخ سلطنتی آمستردام

کاخ سلطنتی آمستردام تا زمان قبل از حکومت ناپبون ساختمان شهرداری هلند بود به همین دلیل یکی از بنا های مهم آمستردام به شمار می رود که درون آن وقایع تاریخی زیادی رخ داده و بازدید از آن علاوه بر تماشای زیبایی آن یک تجربه فوق العاده به وجود می آورد.
در زمان اوج دوران طلایی هلند ، دولت تصمیم به ساخت ساختمان ارزشمند در قسمت غربی میدان دام گرفت.هدف از ساخت این ساختمان نشان دادن قدرت و رشد نیروی جمهوری هلند و نیروی اجرای آن بود.معماری این بنا که به نام یاکوب فان کامپِن بود با اعتقاد به این که روزی هلند بزرگ ترین کشوری اروپایی می شود شروع به طراحی کرد و از طراحی های خود از کاخ های امپراطوری روم الهام گرفت.در نهایت نقشه های طراحی شده ی وی در سال 1655 به اتمام و ساختمان کاخ سلطنتی آمستردام در سال 1806 به عنوان یک مرکز اجتماعی مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن این بنای شهرداری به کاخ سلطنتی آمستردام تبدیل گردید.

نماد های به کار رفته در کاخ سلطنتی آمستردام از افسانه ها و المان های مختلف گرفته شده است که در ادامه با چندین نمونه ی آن آشنا خواهید شد :
تندیس پوسایدون : این تندیس نماد خدای یونانی که فرمانروای دریا ها بوده و همچنین نماد دریا ها را پشت خود پنهان کرده است.در زمان های راه های تجاری آبی در هلند از ارزش بالایی برخوردار بوده است.
تندیس اطلس : این تندیس که با کره ای بر روی دوشش نشان دهنده ی موقعیت مرکزی آمستردام در زمان های گذشته بوده است.
چهار عنصر در تالار شهروندان : این تالار که درست در وسط کاخ سلطنتی واقع شده است به بازدید کنندگان حس شناور بودن بین زمین و بهشت را می دهد.
گردشگران تور هلند که قصد بازدید از این بنای زیبا را دارند می توانند در روز های یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 10 الی 17 مراجعه نمایند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز کاخ سلطنتی آمستردام
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
پانیذ 12 آذر 1396
4
کاخ سلطنتی آمستردام بی نظیر هست
نسرین 12 آذر 1396
3
کاخ سلطنتی آمستردام واقعا با عظمت هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری