پل 25 آپریل

پل 25 آپریل یکی از زیبا ترین و در عین حال شگفت انگیز ترین جاذبه گردشگری لیسبون به شمار می رود که بر روی باریک ترین قسمت رودخانه تاقوس پرتغال ساخته شده است.
این پل به عنوان بیست و سومین پل معلق بزرگ اروپا و بزرگ ترین پل معلق اروپا محسوب می شود که حد قابل توجهی از نظر طراحی و ترکیب رنگ شبیه به پل گلدن­گیت سانفرانسیسکو می باشد به گونه ای که در پاره ای از مواقع به عنوان خواهر دو قلوی گلدنگیت هم یاد می کنند.اسم پل 25 آپریل به انقلاب میخک 25 آپریل 1974 باز می گردد.
این پل که یکی از شگفتی های معماری پرتغال می باشد در کرانه ی شمالی و نقطه ی پر رفت و آمد آلامدا  واقع که کرانه ی جنوبی را به هم متصل می کند واقع شده است.گردشگران عزیزی که با تور لیسبون سفر می کنند  با گذر از این پل بدون این که چیزی ناراحت کننده ای حواستان را پرت کند وارد شهر شده و از تماشای مجسمه ی زیبای مسیح نهایت لذت را خواهید برد.
پل 25 آپریل 100 متر از پل گلدن­گیت سانفرانسیسکو طویل تر می باشد و شباهت این دو پل به علت یکی بودن سازنده های آن می باشد ، جالب است بدانید که این دو پل علاوه بر شباهت ظاهری هر دو در نقاط زلزله خیز واقع شده اند به همین دلیل طراحی آن ها به صورت کاملا یکسان صورت گرفته است و برای استحکامات بیش تر پل 25 آپریل با فونداسیون های فلزی و همچنین ستون جنوبی این پل تا 79 متر به سطح زیر آب کشیده شده است تا در صخره های کف دریا به محکمی جا خوش کند.
جاده ی این پل معلق 70 متر از سطح روخانه بالا تر می باشد پس کشتی های تفریحی و باری به راحتی می توانند از زیر پل بگذرند و به سمت بندر لیسبون لنگر بیاندازند.در مجموع طول این پل 2.5 کیلومتر ، فاصله ی میانی پل 1013 متر و فاصله ی طرفین آن 483 متر می باشد.
امیدواربم این مقاله در سفر با تور لیسبون برایتان مفید واقع شود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پل 25 آپریل

فکوری 16 مهر 97
0
پل 25 آپریل داستان و افسانه ی خیلی جالبی داره کاش در این مورد هم چیزی بنویسید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر