ساختمان مارتینلی

کشور برزیل در نیم کره ی غربی و در آمریکای جنوبی واقع شده است ، این کشور در شرقی ترین قسمت قاره آمریکا و به عنوان پنجمین کشور وسیع دنیا شناخته شده است.تور برزیل از دسته تور های لوکس به شمار می رود که گردشگران خاص خود را دارد از این رو می خواهیم برای آن دسته از مسافران خاص لحظه آخر را با یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری برزیل به نام ساختمان مارتینلی آشنا کنیم.
ساختمان مارتینلی یک آسمان خراش 30 طبقه در شهر سائوپائولو برزیل می باشد. این آسمان خراش زیبا و دیدنی به عنوان اولین آسمان خراش برزیل که سال 1922 ساخته شده است به همین جهت مردمان برزیل احترام خاصی نسبت به ساختمان مارتینلی دارند.
این ساختمان در سال 1929 تنها 12 طبقه داشت که ساخت آن به پایان رسید اما پس از گذشت چند سال در سال 1939 ساخت مجدد بنا از سر گرفته و در نهایت با 30 طبقه و ارتفاع 130 متر با طراحی معمار معروف برزیلی به نام گیسپه مارتینلی به پایان رسید و همچون نگینی در شهر سائوپائولو برزیل درخشید و توجه بسیاری از گردشگران و معماران جهان را به خود جذب کرد.
جالب است بدانید که برای جلوگیری و از بین رفتن ساختمان مارتینلی در سال 1975 مورد بازسازی قرار گرفته و امروزه در طبقه ی همکف آن فعالیت های برنامه ریزی شهری و مرکز وزارت مسکن صورت می گیرد که دارای مغازه های مختلفی می باشد.
یکی از فعالیت و کار های جالبی که در ساختمان مارتینلی صورت گرفته بازسازی کاشی های کف تراس های طبقه ی همکف آن می باشد که از همان شرکت دهه 1920 استفاده کردند.
از جاذبه های گردشگری ساختمان مارتینلی می توان به اتاق چای ، هتل مدرن و سینمای مجلل نیز اشاره کرد که می توانید از تمامی امکانات آن استفاده نمایید.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره ساختمان مارتینلی

متین 17 آبان 96
3
هزینه اقامت در هتل ساختمان مارتینلی چقدر هست؟
پرنا 17 آبان 96
3
ساختمان مارتینلی در نوع خودش بی نظیر بوده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر