محله حمام های قدیمی گرجستان

تفلیس بزرگ ترین  شهر و پایتخت گرجستان می باشد که حدود 1.5 میلیون نفر جمعیت دارد . رود متکواری از وسط شهر عبود می کند که در قرن پنجم توسط  اختانگ یکم پادشاه گرجستان باستان بنیان گذاری شد و به دلیل وجود چشمه های آب گرم آن را  تبیلیسی نام گذاری گردند.در این قیمت با یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان به نام محله حمام های قدیمی گرجستان آشنا خواهید شد.
این محله به نام Sulphur Baths معروف می باشد که در کرانه سمت راست رودخانه کورا قرار دارد که علت ساخت این حمام ها در این محله ، به دلیل وجود چشمه های آب گرم طبیعی می باشد. بر اساس افسانه های گفته شده از این محله ،  در قرن پنجم میلادی به واسطه واختانگ گرگاسالی پادشاه قدیم گرجستان ، در زمان شکار چشمه های معدنی را کشف و شهر جدیدی ساخته شد که نام آن را تبیلیسی گذاشتند.
در محله حمام های قدیمی گرجستان ، حمام های به جای مانده بر اساس معماری ایرانی بین قرن 17 و 18 میلادی ساخته شده است که همگی آن ها در مسیر باغ بوتانیک ساخته شده اند.
این حمام های قدیمی در گرجستان در زمان های قدیم نه تنها برای درمان بلکه برای تفرج و برگزاری جشن های سنتی مورد استفاده قرار گرفته می شد ، جالب است بدانید حتی مادر شوهر ها عروس های خود را از لحاظ زیبایی در این حمام ها ارزیابی می کردند.
این محله ی دیدنی یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین مکان های گردشگری تفلیس به شمار می رود که خیابان روستاولی که پهن ترین خیابان در زمان شوروی سابق بوده است که محل اجرای اپرا و باله در گرجستان بوده است در این شهر واقع شده است.شایان ذکر است که در شهر های دیگر گرجستان مانند باتومی به نام روستاولی نام گذاری کرده اند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره محله حمام های قدیمی گرجستان

مهرو 10 مهر 97
4
محله حمام های قدیمی گرجستان قشنگ آدمو میبره به تاریخ های دور و فکر می کنه داره توی تاریخ قدم میزنه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر