مجموعه آوای خليج فارس كيش

📅 بروزرسانی : ۴ شهریور ۱۳۹۶ بازدید : 278
مجموعه آوای خليج فارس كيش از بزرگ ترین اماکن تفریحی گردشگری در ایران می باشد که بزرگ ترین آبنمای خاور میانه نیز در این مجموعه طراحی شده است. این مجموعه عظیم در نزدیکی اسکله تفریحی یعنی در قسمت شمال شرقی کیش قرار گرفته است. طراحی مجموعه آوای خلیج فارس کیش بسیار هوشمندانه و با ظرافت خاصی انجام گرفته به طور مثال برای حمایت از محیط زیست به شکل یک ستاره دریایی بزرگ ساخته شده است. اطراف این ستاره دریایی فضای سبز با انواع درختان و آب نماهای بی نظیری طرحی شده که شبیه به زندگی یک ستاره دریایی در اعماق دریا می باشد. دور تا دور این مجموعه به صورت نیم دایره پنل هایی تعبیه شده که در هنگام روز با تابش نور خورشید انرژی را ذخیره کرده و هنگام شب از این انرژی برای تولید نورپردازی استفاده می شود.
از دیگر امکانات رفاهی و تفریحی مجموعه خلیج فارس می توان به : رستوران، کافه، نمازخانه، سالن کنسرت با گنجایش 3000 نفر، سالن های وی آی پی مخصوص برگزاری مراسم های ویژه دولتی و خصوصی، سینما با گنجایش 200 نفر و غرفه های سوغاتی و لباس اشاره کرد.

آبنما خلیج فارس با توجه به طراحی رقص آب ، ویدئو پروجکشن، لیزر و ... از کامل ترین و پیشرفته ترین آبنماهای موجود در خاور میانه می باشد که مورد استقبال گردشگران تور کیش قرار گرفته است. آب استفاده شده برای این آبنماها از آب شور دریا می باشد که برای نگهداری از محیط زیست دریایی بسیار مفید بوده است. سایر آبنماهای موجود در قاره آسیا با استفاده از آب شیرین کار می کنند که همین امر موجب آسیب های فراوانی به محیط زیست می گردد.
با توجه به پیشرفت های چشنگیری که طی 5 سال اخیر در جزیره کیش رخ داده است، مجموعه آوای خليج فارس كيش از بهترین و جذاب ترین مجموعه های تفریحی برای گردشگران تور کیش می باشد. اجرای جنگ های شبانه، موسیقی زنده، اجرای کنسرت توسط هنرمندان مطرح، معماری و سازه منحصر به فرد و فضای سبز همگی در محیطی سر باز به جزیره کیش جلوه خاصی بخشیده است که طرفداران زیادی نیز به این مجموعه بی نظیر جذب شده اند. برای بازدید از مجموعه آوای خليج فارس كيش معطل نکنید!
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره مجموعه آوای خليج فارس كيش

نوبخت مهر 1397
9 نفر پسندیدند
مجموعه آوای خليج فارس كيش از بزرگ ترین تفریحگاه های ایران محسوب می گردد که طرفداران خیلی زیادی هم دارد

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/2167-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%A2%D9%88%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%84%D9%8A%D8%AC-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D9%83%D9%8A%D8%B4

امتیاز 5 از 5 | از بین 118 کاربران به مجموعه آوای خليج فارس كيش