قلعه‌ آگوادا

گوا یکی از مقاصد گردشگری محبوب میان تمامی گردشگران در سراسر جهان می باشد که علاوه بر سواحل شنی زیبا در این شهر می توانید ترکیب فرهنگ هندی و پرتغالی ، غذا های دریایی ، ورزش ها و تفریحات آبی مدرن و جاذبه های تاریخی زیبایی را مشاهده و امتحان نمایید.در این بخش با لحظه آخر همراه شوید تا با یکی از جاذبه های گردشگری زیبای گوا به نام قلعه‌ آگوادا بیش تر معرفی کنیم.
بسیاری از گردشگران که به این شهر زیبا در گوا سفر می کنند بیش تر در کلاس های مدیتیشن ، یوگا ، قایق سواری ، موج سواری و رود گردی را تجربه می کنند علاوه بر آن اگر می خواهید از جاذبه های تاریخی گوا دیدن نمایید قلعه‌ آگوادا یکی از بهترین پیشنهادات برای مسافران عزیز می باشد.
قلعه‌ آگوادا مربوط به قران 17 میلادی و یک قلعه پرتغالی می باشد که تا به امروز به خوبی از آن نگهداری کرده اند و آن را به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل کرده اند. در واقع این قلعه‌ آگوادا قلعه ای دفاعی در برابر هلندی ها ساخته شده بود که یکی از حیاتی ترین و مهم ترین قلعه دفاعی پرتغالی ها به شمار می رفت.
اطراف قلعه‌ آگوادا را برج و بارو و خندق های خشک محصور کرده است. درون این قلعه دو جاذبه دیدنی وجود دارد که یکی از آن ها برج فانوس دریایی 30 متری که در سال 1864 ساخته شده و دیگری آب انبار طاق دار که ظرفیت نگهداری 10 میلیون لیتر آب را دارد که از این آب انبار آب آشامیدنی کشتی های که در ساحل توقف می کردند را تامین می کردند.

بعضی از قسمت های این قلعه آگوادا شکل و شمایل  اصلی خودش را حفظ کرده است.در زمان های قدیم از برخی قسمت های بنا به عنوان زندان استفاده می کردند که به عنوان بزرگ ترین زندان آن زمان شناخته شده بود.

نظرات مردم درباره قلعه‌ آگوادا

سپیده 1 آبان 96
4
من قلعه‌ آگوادا رفتم فو العاده زیبا هست
فروغ 1 آبان 96
2
قلعه‌ آگوادا شبیه به قلعه پرتغالی های قشم
درج نظر