امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به غار یخی آیس ریزن ولت

غار یخی آیس ریزن ولت

غار یخی آیس ریزن ولت بزرگ ترین غار یخی دنیا از جنس یخ و آهک واقع در 40 کیلومتری شهر سالزبورگ در کشور اتریش واقع شده است. طی تحقیقاتی که دانشمندان در رابطه با قدمت این غار یخی داشته اند، قدمت آن را به 100 میلیون سال پیش تخمین زده اند که بر اثر گذر رودخانه ی سالزچ تشکیل شده است و از ابتدا نیز به این صورت که العان هست نبوده و طی این سال ها تغییرات و دگرگونی های بسیاری در داخل و خارج آن صورت گرفته است.

کل مسیر غار یخی آیس ریزن ولت 42 کیلومتر است که برای بازدید تنها می توانید یک کیلومتر از آن را طی کنید که بعد از این مسیر  پوشش غار از سنگ آهک می باشد.  گردشگران تور اتریش جالب است بدانند که ورودی اصلی غار تنها یک ماه از سال باز است و مابقی ماه ها توسط برفی که به سمت آن می رود و سرمای زیادی که داخل غار وجود دارد همه جا از برف و یخ پر می شود. کاشف این غار یخی عظیم شخصی اتریشی با نام آنتون پوسلت بوده است که قبل از کشف وی از آیس ریزن ولت تنها مردمان محلی و بومی سالزبورگ از آن خبر داشتند .

پوسلت پس از کشف این غار یخی آن را در مجله ای معروف کوهنوردی به چاپ رساند که استقبال خوبی نداشت و دوباره از یادها فراموش شد. پس از گذشت سال ها یک محقق دیگر با نام الکساندر فون مورک مجدد به بررسی و تحقیق در رابطه با غار یخی پرداخت که اکتشافات بهتر و جالب تری توانست انجام دهد.

بعد از گذشت سال ها یک اتاق کوچکی برای تحقیقات دانشمندان و کاوشگران داخل غار آیس ریزن ولت ساخته شد که همین کار باعث استقبال گردشگران تور اتریش از بازدید از این غار فوق العاده و شگفت انگیز شد.

نظرات مردم درباره غار یخی آیس ریزن ولت

ریحانه 16 مهر 97
1
واااای چقدر عکسایی که از غار یخی آیس ریزن ولت زیباست واقعا به زیبایی عکساش هست؟
درج نظر