غار یخی آیس ریزن ولت

غار یخی آیس ریزن ولت بزرگ ترین غار یخی دنیا از جنس یخ و آهک واقع در 40 کیلومتری شهر سالزبورگ در کشور اتریش واقع شده است. طی تحقیقاتی که دانشمندان در رابطه با قدمت این غار یخی داشته اند، قدمت آن را به 100 میلیون سال پیش تخمین زده اند که بر اثر گذر رودخانه ی سالزچ تشکیل شده است و از ابتدا نیز به این صورت که العان هست نبوده و طی این سال ها تغییرات و دگرگونی های بسیاری در داخل و خارج آن صورت گرفته است. 

کل مسیر غار یخی آیس ریزن ولت 42 کیلومتر است که برای بازدید تنها می توانید یک کیلومتر از آن را طی کنید که بعد از این مسیر  پوشش غار از سنگ آهک می باشد.  گردشگران تور اتریش جالب است بدانند که ورودی اصلی غار تنها یک ماه از سال باز است و مابقی ماه ها توسط برفی که به سمت آن می رود و سرمای زیادی که داخل غار وجود دارد همه جا از برف و یخ پر می شود. کاشف این غار یخی عظیم شخصی اتریشی با نام آنتون پوسلت بوده است که قبل از کشف وی از آیس ریزن ولت تنها مردمان محلی و بومی سالزبورگ از آن خبر داشتند .

 پوسلت پس از کشف این غار یخی آن را در مجله ای معروف کوهنوردی به چاپ رساند که استقبال خوبی نداشت و دوباره از یادها فراموش شد. پس از گذشت سال ها یک محقق دیگر با نام الکساندر فون مورک مجدد به بررسی و تحقیق در رابطه با غار یخی پرداخت که اکتشافات بهتر و جالب تری توانست انجام دهد.

 بعد از گذشت سال ها یک اتاق کوچکی برای تحقیقات دانشمندان و کاوشگران داخل غار آیس ریزن ولت ساخته شد که همین کار باعث استقبال گردشگران تور اتریش از بازدید از این غار فوق العاده و شگفت انگیز شد. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز غار یخی آیس ریزن ولت
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
ریحانه 16 مهر 1397
1
واااای چقدر عکسایی که از غار یخی آیس ریزن ولت زیباست واقعا به زیبایی عکساش هست؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری