میدان سینتاگما

شاید برای شما گردشگران تور یونان جالب باشد که چگونه یک میدان می تواند جزو جاذبه های گردشگری یک کشور محسوب شود! پس با ما همراه باشید تا به معرفی یکی از میادین بزرگ کشور یونان بپردازیم و علت این موضوع را برای شما عزیزان روشن کنیم. میدان سینتاگما واقع در ضلع شرقی مرکز شهر و در نزدیکی ساختمان مجلس یونان قرار گرفته است. میدان سینتاگما یکی از مهم ترین میادین شهر آتن به شمار می رود که بسیار شلوغ و با ازدحان مردم رو به رو است.
با توجه به اهمیت و دسترسی که میدان سینتاگما برای شهر آتن دارد دارد یک ایستگاه از تمامی وسایل نقلیه عمومی به سر تا سر کشور دارد که مسیرها را برای گردشگران تور یونان و مردمان خود یونان سهل کرده است. همانند اکثر میدان ها زمین میدان و اطرافش با چمن های طبیعی ، گل های رنگارنگ، چند مجسمه و یک حوضچه آب با چند فواره کوچک وجود دارد که جلوه ی زیبایی را به این میدان و اطراف آن بخشیده است. البته لازم به ذکر است که یکی از دلایل مهم مشهور بودن این میدان وجود ساختمان مجلس یونان در نزدیکی آن می باشد و سال ها پیش مردم یونان به درخواست رسمی شدن قانون اساسی جلوی درب این ساختمان قیام کردند، از همین رو برخی از همایش ها و مراسم های مهم کشور به دور میدان سینتاگما و رو به رو ی کاخ مجلس صورت می گیرد.
امروزه نیز میدان سینتاگما محل اصلی جمع شدن مردم به منظور اعتراض به برخی تصمیمات کشور و تظاهرات می باشد. سربازان جلوی ساختمان مجلس هنگامی که می خواهند پستشان را به سربازان دیگری تحویل دهند یک رژه ی فوق العاده منظم و مرتبی را با آرایش خاصی انجام می دهند که هر گردشگر تور یونان را به خود جذب می کند. همچنین در اطراف میدان سینتاگما دو هتل با معماری فوق العاده زیبا و قدیمی وجود دارد که می توتنید در آن ها اقامت داشته باشید. و در آخر هم این میدان به چندین خیابان اصلی کشور متصل می شود که دسترسی را آسان می کند.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر