جزایر ناز

3 جزیره ی 1 هکتاری که در مجموع 3 هکتار می شوند جزایر ناز را تشکیل می دهند که در مجاورت خط ساحلی جنوبی در 21 کیلومتری جزیره قشم از اسکله صیادی در غرب، تا صخره لاک پشت ها و روستای ریگو در شرق امتداد یافته است. جزایر ناز دیواره های صخره ای با ارتفاع 4 تا 11 متر دارند اما ساحل شنی ندارند و به واسطه ی جلگه ای پهناور و گلی به خشکی پیوند داده می شودتقریبا تا 50سال پیش مردمانی بومی در آن زندگی می کردند که به پیشه ی ماهیگیری می پرداختند اما بعد از گذشت این سال ها خالی از سکنه شده و فقط برای صیادی به جزایر ناز در قشم می روند. 


جزایر ناز با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارندد یکی از بهترین محل ها برای زندگی آبزیان به شمار می رود. محدوده ی ساحلی این جزیره به طول 2 کیلومتر بستر مناسبی از تولید مرجان های زیبا شده است همچنین صدف های خارق العاده و دلفین های باهوش خلیج همیشگی فارس نیز در این منطقه به چشم می خورند. ماهی ها، گوش ماهی، خرچنگ، خارپشت دریایی و انواع صدف ها با شکل و رنگ های فوق العاده ای را می توانید در این جزایر ببینید.


جزایر ناز یکی دیگر از عجایب هفت گانه جزیره قشم و از جزایر منحصر به فرد، غنی و بسیار زیبای منطقه قشم هستند و به دلیل موقعیت زمین شناختی ، مورد توجه گردشگران تور قشم بسیاری قرار می گیرند. این جزایر در نزدیکی ساحل قرار دارند و جزر آب دریا باعث می شود بخشی از روز به خشکی ختم شوند و نواری روی خشکی به وجود می آورند که راه دسترسی به جزیره ها می باشد و در هنگام مد دوباره زیر آب می رود. شاید به این دلیل نام آن ها را جزایر ناز گذاشته اند که هر روز برای پیوستن به ساحل ناز می کنند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 123 دهنده به امتیاز جزایر ناز
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
مبینا 15 مهر 97
4
من اهل قشم هستم و دیوانه وار جزایر ناز رو دوست دارم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری