موزه ریپلی

📅 بروزرسانی : ۲۶ مهر ۱۳۹۶ بازدید : 320
موزه ریپلی یکی از عجیب ترین و مهیج ترین موزه های تایلند می باشد که در طبقه ی سوم مرکز خریدی با نام رویال گاردن پلازا قرار گرفته است. موزه ریپلی دارای بیش از 300 نمایشگاه و 10 گالری هنری مجزا از یکدیگر می باشد که آثار موجود در این ها الهام گرفته از کتابی با نام باور می کنی یا نه (beleive or not) می باشد. این موزه درای آثاری شگفت انگیز، خاص و گاهی ترسناک می باشد که حتی فکرش را هم نمی توانید بکنید که ممکن است همچین اشیا و یا انسان هایی در سطح دنیا وجود داشته اند، از این رو شما گردشگران عزیز تور پاتایا یقینا از این تماشای این موزه حیرت زده خواهید شد.

مردمان پاتایا برای ن باورند که اگر پس از تماشای موزه و بازدید از آن به بیرون آمدید و شک کردید که واقعا همچین چیزهایی در دنیای واقعی وجود داشته است یا نه ، پس شما هنوز دنیا دیده نشده اید. در واقع در موزه ریپلی از اجسام و انسان های بی نهایت خاص و شگفت انگیز بازدید خواهید کرد که شما و همراهانتان را قطعا شوک خواهد کرد. جالب است بدانید یکی از دلایل شهرت موزه ریپلی در سطح دنیا نگاه و دید متفاوت مسئولان این مجموعه ی هنری می باشد ، درست روی چیزهایی که برای ما شاید مهم نباشند و به راحتی از کنارشان عبور کنیم تمرکز کرده اند و نکات فوق العاده ای را از آن ها بیرون کشیده و برای بازدید عموم قرار داده اند که در واقع بیانگر این است که زندگی را می شود از ابعاد متفاوت تری نیز مشاهده کرد.

بهتر است بدانید برخی از آثاری که در موزه ریپلی قرار دارد واقعی و برخی دیگر شبیه سازی و بازسازی شده می باشند. از آثار شگفت آور موزه ریپلی می توان به مجسمه ای از جنس موم که مردی 4 چشم است، وسایل شکنجه انسان ها، ماسکس از پوست واقعی انسان و ... اشاره کرد. از دیگر ویژگی های این موزه می توان به اختراعات فوق العاده زیبایی مانند کشتی تایتانیک از جنس یک میلیون چوب کبریت و یک قایق مدل جگوار متعلق به سال 1937 اشاره کرد.

همچنین سینمای 12 بعدی ،  موزه مجسمه هایی از جنس موم، ماجراجویی جن زدگان و ... از دیگر جاذبه های دیدنی و مهیج موزه ریپلی می باشد. داستان زندگی ریپلی هم به اندازه ی خود اشیای موجود در موزه اش عجیب و غریب است. او طی سال های عمرش در همه جای دنیا گشته و اطلاعات عجیب خود را در قالب یک موزه با نان ریپلی در آورده است که امروزه گردشگران تور پاتایا از بازدید موزه ریپلی نخواهند گذشت.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/17235-%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D9%BE%D9%84%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به موزه ریپلی